Vic Glover: West Ham

Vic Glover: West Ham

Horace (Vic) Glover is gebore in Ashford, Kent in 1883. Hy was 'n argitekassistent en speel amateurvoetbal vir Ashford Town en Hastings United voordat hy in 1906 by Southampton aangesluit het. het in 174 liga- en bekerwedstryde vir die klub gespeel.

Syd King, die bestuurder van West Ham United, het Glover geteken en hy maak sy buiging op 23 September 1911. Hy sluit by 'n span aan wat insluit Herbert Ashton, Fred Blackburn, George Butcher, Tommy Caldwell, Bob Fairman, Fred Harrison, William Kennedy , Frank Piercy, Tommy Randall, Danny Shea en George Webb.

West Ham United het weer 'n goeie wedstryd behaal in die FA Cup wat Gainsborough Trinity op 2 Januarie 1912 met 2-1 verslaan het. George Webb en Fred Harrison het die doele behaal. Harrison was ook op die teiken in die 1-1 gelykop uitslag met Middlesbrough op Ayresome Park. In die herhaling op Upton Park het West Ham gewen met doele van Harrison en Herbert Ashton. Dit was 'n groot prestasie, aangesien Middlesbrough destyds hoog in die eerste afdeling gesit het.

West Ham speel in die volgende ronde teenstanders van die Southern League, Swindon Town. Na 'n gelykopuitslag van 1-1 op Upton Park, wen Swindon die herhaling met 4-0. Vic Glover het die ongeluk gehad om twee eie doele in hierdie wedstryd aan te teken.

Glover het slegs 29 wedstryde vir West Ham United gespeel voordat hy vir Bournemouth gaan speel het. Hy het as argitek in Southampton gewerk, maar het steeds as amateur in die laer ligas gespeel.

Vic Glover is op 28 Januarie 1967 in Winchester oorlede.


West Ham

nuut

bod
Administrateur

Plasing deur bod op 21 April 2012 14:03:23 GMT 1

Hamers (1929-1955, 1964-1971)
Bomwerpers (1972)

Afdeling I -kampioene (1937, 1965)
ACU -bekerwenners (1938)
Afdeling I KOC -wenners (1965)

Liga -rekord 1965 en verder

1965..i..34..23..1..10..47..1ste van 18
1966..i..36..19..1..16..39..7de van 19
1967..i..36..21..3..12..45..3de van 19
1968..i..36..19..1..16..39..6de van 19
1969..i..36..11..3..22..25..18de van 19
1970..i..36..14..2..2.0..30..18de van 19
1971..i..36..9..1..26..19..Laast van 19
1972..ii..Verhuis na Barrow na 12 liga -vergaderings

speedway_history
Administrateur

Geplaas deur speedway_history op 27 September 2016 20:03:25 GMT 1

Ken McKinlay..40..168..439..16..10.83..15F..5P
Sverre Harrfeldt..38..161..409..12..10.46..11F..3P
Norman Hunter..39..160..352..25..9.42..5F..3P
Malcolm Simmons..40..167..227..47..6.56..1F
Reg Trott..29..111..113..16..4.65
Tony Clarke..13..33..29..8..4.48
Brian Leonard..38..148..121..14..3.65
Bob Dugard..2..8..6..1..3.50
Ted Ede..17..50..26..9..2.80
Geoff Hughes..1..3..1..1..2.67
Ray Wickett..8..25..11..4..2.40
Kevin Russell..1..2..1..0..2.00
Stan Stevens..5..16..7..1..2.00
Dave Wills..6..11..4..0..1.45
Alf Hagon..1..4..1..0..1.00
John Ellis..1..3..0..0..0.00
Tony Lewis..1..2..0..0..0.00

Sverre Harrfeldt..28..126..298.5..13..9.89..6F..2P
Ken McKinlay..34..144..325..23..9.67..2F..5P
Norman Hunter..39..172..382..23..9.42..8F..3P
Malcolm Simmons..37..153..188..47..6.14..1F
Brian Leonard..37..146..180..35..5.89..1P
Ray Wickett..3..6..6..2..5.33
Reg Trott..36..134..125..19..4.30
Ted Ede..18..43..27..11..3.53
Don Smith..17..40..25..5..3.00
Terry Stone..8..19..8..3..2.32

Sverre Harrfeldt..37..153..383..9..10.25..14F..1P
Ken McKinlay..40..172..368..42..9.53..2F..7P
Norman Hunter..40..165..293.5..17.5..7.54..4F..2P
Malcolm Simmons..41..172..266.5..38.5..7.09..1F..1P
Brian Leonard..37..156..229..45..7.03..1P
George Barclay..8..21..19..6..4.76
Stan Stevens..28..87..81..16..4.46
Tony Clarke..39..134..125..21..4.36
Barry Crowson..2..4..2..0..2.00
Don Smith..3..9..2..0..0.89
Dai Evans..6..15..2..1..0.80
Tyburn Gallows..2..3..0..0..0.00
Reg Trott..1..2..0..0..0.00

Sverre Harrfeldt..30..130..313..5..9.78..7F
Norman Hunter..35..150..349..15..9.71..6F..3P
Ken McKinlay..33..137..301..11..9.11..6F..2P
Brian Leonard..38..147..172..25..5.36..1P
Tony Clarke..37..148..169..14..4.95
Stan Stevens..34..122..110..26..4.46
George Barclay..31..95..63..16..3.33
Martyn Piddock..4..12..6..3..3.00
Barry Crowson..15..42..22..5..2.57
Tyburn Gallows..1..2..1..0..2.00

Sverre Harrfeldt..30..130..313..5..9.78..7F
Tony Clarke..39..186..372..23..8.49..3F
Olle Nygren..21..94..180..6..7.91..2F
Ken McKinlay..33..142..247..26..7.69
Stan Stevens..35..145..170..22..5.30
John Langfield..21..85..95..12..5.03
Barry Crowson..33..122..103..21..4.07
Ken Coleman..1..2..2..0..4.00
Martyn Piddock..19..54..41..8..3.63
Bent Norregaard..8..32..24..5..3.62
George Barclay..8..20..9..2..2.20
Brian Leonard..10..32..12..3..1.87
Brian Davies..6..20..8..1..1.80
Dave Jessup..3..12..4..1..1.67
Graham Miles..1..3..1..0..1.33
Alistair Brady..1..2..0..0..0.00
Tony Childs..1..2..0..0..0.00
Cec Platt..1..2..0..0..0.00

Olle Nygren..34..150..332..19..9.36..1F..1P
John Louis..1..4..8..0..8.00
Christer Lofqvist..27..112..204..15..7.82..3F..3P
Tony Clarke..37..155..278..12..7.45..1F
Peter Bradshaw..17..64..81..9..5.62
Stan Stevens..15..61..72..10..5.38
Sverre Harrfeldt..12..38..39..5..4.63
Martyn Piddock..20..69..72.5..7..4.61
Garry Hay..22..80..70..15..4.25
Antonin Kasper Sr..25..81..75..9..4.15
Barry Crowson..9..27..20..4..3.56
Brian Leonard..3..11..6..1..2.54
Alan Sage..3..5..1..0..0.80
Alan Bridgett..1..2..0..0..0.00
Van Lukehurst..1..2..0..0..0.00

Christer Lofqvist..34..153..323..11..8.73..2F
Olle Nygren..36..170..333..13..8.14..1F..1P
Reg Luckhurst..30..129..191..19..6.51..1P
Preben Rosenkilde..24..86..91..15..4.93
Barry Duke..10..36..35..5..4.44
Mick Handley..23..88..68..16..3.82
Alan Bellham..37..130..99..20..3.66
Alan Sage..37..115..73..17..3.13
Stan Stevens..13..43..28..4..2.98
Carl Glover..1..2..1..0..2.00
Alan Wilkinson..1..2..1..0..2.00
John Davis..1..2..0..0..0.00
Mike Gardner..2..3..0..0..0.00

1972 (Barrow het West Ham se wedstryde gedurende die seisoen oorgeneem)

Brian Foote..12..50..104..6..8.80
Bob Coles..34..145..287..25..8.61..1P
Mike Sampson..30..124..239..20..8.35..3F..1P
Kevin Holden..12..46..89..5..8.17..2F..1P
Stan Stevens..17..66..106..13..7.21
Mike Lanham..8..33..36..6..5.09
Ted Howgego..1..4..3..1..4.00
Ian Gills..7..22..18..3..3.82
Charlie Benham..6..15..12..2..3.73
Vic Cross..4..11..8..1..3.27
Norman Capstick..1..2..0..0..0.00


West Ham Till I Die

Om Newcastle in St James ’s Park te speel, is altyd 'n lotery vir West Ham. Gewoonlik word ons geknak of 'n onvergeetlike oorwinning behaal. Dit lyk asof daar altyd 'n paar doelwitte is. Dit gesê, die laaste keer dat ons daar gewen het, was in 1998. Die span sal waarskynlik môre verdedigend verdedigend en op die middelveld wees, alhoewel Cole en Bellamy albei sal begin.

Scott Parker is terug van die skorsing en hy sal saam met Mark Noble in die middelveld werk. Behrami word 'n belangrike speler vir ons. Hy het meer vryskoppe gewen as enige ander plater in die Premierliga. Lucas Neill is ook geskik om terug te keer, sodat Julien Faubert dit misloop en Matthew Upson vir James Tomkins inkom. Kieron Dyer kry hopelik nog twintig minute van die bank af nog 'n uitloop.

Ons plaasvervangerskeuses gaan toenemend interessant word namate die groep kleiner word.

Ons is op soek na ons vierde agtereenvolgende oorwinning en verleng ons ses wedstryde onoorwonne weg van die huis af. Ek is baie optimisties dat ons 'n punt of drie by Newcastle kan behaal. Laat ons hoop dat die span my nie verkeerd bewys nie. Kom op Carlton, 'n vierde opeenvolgende doel!


DIE HONDERD VAN BECONTREE (vervolg)

DIE HONDERD VAN BECONTREE

OOS HAM

The Origin of North Woolwich, bl. 8. Manors en ander boedels, p. 8. Ekonomiese geskiedenis, p. 14. Moerasse en see -verdediging, p. 17. Bos, p. 18. Plaaslike regering, p. 18. Openbare Dienste, p. 23. Parlementêre Verteenwoordiging, p. 24. Kerke, p. 25. Rooms -Katolisisme, bl. 31. Protestantse afwyking, p. 32. Judaïsme, bl. 38. Onderwys, p. 38. Liefdadigheidsorganisasies vir die armes, p. 42.

East Ham, ongeveer 11 kilometer oos van Londen, is deel van die Londense stad Newham. (vn. 1) Dit is hoofsaaklik 'n voorstad van klein huise wat tussen 1890 en 1910 gebou is, met min nywerheid, behalwe in die suide, waar die gaswerke Royal Docks en Beckton geleë is. Die antieke gemeente strek ongeveer 4 myl van die Teems af tot by Wanstead Flats. Die oostelike grens, wat in die noorde met die gemeente Little Ilford gedeel is, het White Post Lane (nou High Street North) suidwaarts tot by Judes Farm Lane (East Avenue) gevolg. Dit draai daarna oos om by Back River ('n lus van die Roding) aan te sluit en marsjeer saam met die parke Barking langs die rivier en oor die moerasse na die Teems. (vn. 2) Die suidelike grens volg die Teems vir twee kort stukke, waartussen dit in die binneland gebuig het en 'n klein stukkie Woolwich (Kent) afgesny het. Nog 'n stuk Woolwich, wat aan East Ham en Barking grens, lê verder oos langs Gallions Reach. Die oorsprong van hierdie losstaande dele van Woolwich word hieronder bespreek. (vn. 3) Die westelike grens marsjeer met die van West Ham vanaf die suidelike rand van Wanstead Flats, in Greenstraat af tot by die Teems. Die ou gemeente, wat tot ongeveer 1850 heeltemal landelik was, het 'n oppervlakte van 2 498 a. (vn. 4) Dit het in 1879 'n stedelike sanitêre distrik geword, en dit is in 1886 vergroot tot 3,266 a. deur die toevoeging van Little Ilford -gemeente. (vn. 5) Verdere grensveranderings het in 1893 plaasgevind met Barking, in 1901 met Wanstead en in 1907 met beide Barking en Ilford. (vn. 6) Die belangrikste was die van 1901, waardeur 96 a. van Wanstead Flats is oorgeplaas na East Ham, wat die noordelike grens van die stedelike distrik met ongeveer 'n half kilometer verleng het. East Ham het in 1904 'n munisipale stad geword en 'n distrik in 1915. In 1961 was sy gebied 3,324 a. (vn. 7) Dit het in 1965 deel geword van Newham. Daardie jaar is beskou as die eindpunt van hierdie artikel, alhoewel 'n bietjie later inligting daaroor opgeneem is. Hierdie artikel handel ook oor die geskiedenis van Little Ilford tussen 1886 en 1965, die vorige geskiedenis van die gemeente word afsonderlik behandel. (vn. 8)

Die land styg van die Teems tot 'n hoogte van ongeveer 50 voet op Wanstead Flats. Langs die Teems en die Roding is uitgebreide alluviale moerasse elders, die grond is vallei -gruis. 'N Voormalige inham van die Teems, Ham creek genoem, vorm deel van die grens met West Ham. (vn. 9) Tussen 1656 en 1673 blyk dit gereeld gebruik te word as 'n vloothawe, filiaal van die hoofwerf by Woolwich. (vn. 10) Dit is in die latere 19de eeu tydens die industriële ontwikkeling van North Woolwich toegesluit. (vn. 11) In die hoogland van die gemeente was daar 'n aantal damme en bronne, waarvan die opvallendste Miller se put was, 'n medisinale bron op die punt waar die huidige Cheltenham Gardens by Central Park Road aansluit. (vn. 12)

Romeinse oorblyfsels, wat genoeg is om 'n klein nedersetting te bewys, is naby die St. Mary's -kerk en in North Woolwich gevind. (vn. 13) Tot die latere 12de eeu verwys verwysings na Ham ('laagliggende weiding') nie tussen Oos- en Westham nie, en is dit dus moeilik om presies te interpreteer. (vn. 14) Die Domesday -bewyse dui daarop dat die hoof nedersetting toe, soos in die Romeinse tyd, in die suide was en dat die noordelike deel van die gemeente dik beboste was. (vn. 15) In 1086 was die totale aangetekende bevolking van die twee herehuise in East Ham 72, wat dui op 'n aansienlike dorp. East Ham is toe nie grootliks aangewys as die grootte van West Ham nie. Dit het moontlik sy relatiewe posisie in die 12de eeu behou, toe daar blykbaar baie bosopruiming in die gemeente was, maar tussen die 14de eeu en die 17de, terwyl West Ham aansienlik toegeneem het, lyk dit asof East Ham gestagneer het of selfs afgeneem het. Dit was ten minste gedeeltelik te wyte aan oorstromings in die latere Middeleeue.

Teen 1670 was daar slegs 79 huise in die gemeente. (vn. 16) Die getal het toegeneem tot 94 in 1762 en tot ongeveer 150 in 1796. (vn. 17) In 1801 was die bevolking 1,165. Dit het stadig gestyg tot 2 264 in 1861. (vn. 18) Die groei het toe vinnig geword, met industriële ontwikkeling aan die Thames-kant, en die voorstedelike huisbou het ooswaarts van West Ham af gevorder. Teen 1891, nadat Little Ilford geannekseer is, was East Ham 'n stad van 32.713, en gedurende die volgende 10 jaar het dit baie vinniger gegroei as enige ander plek van sy grootte in Engeland, tot 96.018 in 1901. Die piekbevolking is egter ongeveer 1914 bereik. die hoogste amptelike syfer, van 143 246, is aangeteken in 1921. Sedert die dertigerjare het die bevolking afgeneem, deels as gevolg van bombardemente uit die oorlog, tot 120 836 in 1951 en 105 682 in 1961. Sedert die Tweede Wêreldoorlog het baie immigrante, hoofsaaklik uit die Statebond, afgeneem , Indië en Pakistan, het hulle in East Ham gevestig. In 1961 het die inwonende bevolking 2,793 buite die Britse Eilande gebore, oftewel 2,6 persent van die totaal.

Min is bekend oor die latere Middeleeuse vestigingspatroon. Die belangrikste verandering in die tydperk was blykbaar die verwoesting deur vloede van die gehuggie in North Woolwich. (vn. 19) Die getuienis vir die bestaan ​​van die gehuggie bevat die Domesday-inskrywing wat verband hou met die landgoed van Westminster Abbey in East Ham (Hammarsh), en verskeie latere verwysings, veral uit dade uit die 14de eeu. (vn. 20) Kapelveld, genoem in en na 1315, dui op die bestaan ​​van 'n kapel destyds of vroeër, en die fondamente van die gebou was nog sigbaar in die 18de eeu. (vn. 21) Kapelveld was in die groter of oostelike losstaande deel van die gemeente Woolwich, net buite East Ham, (vn. 22) en dit is duidelik dat die gehuggie oor die grens tussen die twee gemeentes gelê het. Een verklaring impliseer dat hierdie nedersetting in 1236 deur 'n groot vloed vernietig is (vn. 23), maar die proses het moontlik geleidelik plaasgevind en moontlik uitgeloop op die vloede van die laat 14de en vroeë 15de eeu. Vanaf ongeveer 1500 word die oorstroomde gronde in North Woolwich herwin, maar tot die 19de eeu blyk dit dat dit slegs vir weiding gebruik is, en nie vir bewoning nie.

Kaarte uit die agtiende eeu toon die gemeente voor moderne veranderinge. (vn. 24) In die uiterste suide en suidooste lê onontwikkelde vleilande. In die noorde loop die 'onderste woud' (Wanstead Flats) af na die Romford-London-pad. Die belangrikste plaaslike pad, destyds soos nou, loop suid van die Romfordweg verby die parochiekerk na die moerasse. Die naam East Ham Street, aangeteken in 1443, (vn. 25) is waarskynlik van toepassing op die sentrale deel van hierdie pad. Die noordelike punt was in die 18de eeu en later bekend as White Post Lane, van 'n pos wat op sy kruising met Romfordweg gestaan ​​het. Hierdie twee stukke van die pad vorm nou High Street -Noord. Die huidige High Street South is voorheen East Ham Manor Road genoem. Die mees suidelike gedeelte van hierdie ruggraat, tussen die parochiekerk en North Woolwich, behou sy ou naam East Ham Manor Way. In die 18de en vroeë 19de eeu, toe daar 'n klein vuurwapenwinkel in North Woolwich was, blyk dit dat Manor Way deur die weermag gehandhaaf is (vn. 26), maar die tradisie dat klipskote in die herstel daarvan gebruik is, is nie in 1896 gestaaf nie , toe die landmeter van die UDC 'n gedetailleerde ondersoek van die pad in verband met die omleiding en regstelling daarvan uitgevoer het. (vlg. 27)

Langs die rugpad, en veral by die aansluitings met ander paaie, was die meeste huise in die gemeente. Die gehuggie North End lê op die punt waar White Post Lane verbind is met Plashet Lane (nou Plashet Grove) en Jewish Farm Lane (nou East Avenue). Jewish Farm Lane het die naam waarskynlik in die later 18de eeu verkry. (vn. 28) In 1764 is dit Harrow Lane genoem, uit 'n openbare huis. East Avenue herdenk Joseph East, eerste voorsitter van die U.D.C. (vn. 29) Daar was 'n groep huise by die aansluiting van High Street en Wakefieldstraat, en nog een in South End, by die aansluiting met White Horse Lane (nou Rancliffe Road) en Vicarage Lane. Wake -veld, waaruit die straat vernoem is, kom in 1674 voor. (Vn. 30) Daar was ook gehuggies by Wall End, naby die Barking -grens, en by Plashet, by die aansluiting van Plashet Lane en Red Post Lane (nou Katherine Road ). Green Street, in die weste van die gemeente, was die suidelike einde van die huidige straat met die naam, die noordelike einde was voorheen Gipsy Lane. Wall End, Plashet en Green Street word almal in 1460–1 genoem. (vn. 31) Die eerste verwys waarskynlik na 'n vroeë muur teen Back -rivier, en die tweede na bosopruiming. (vn. 32) Gipsy Lane was steeds 'n oord van gipsies totdat die gebied oorgebou is. (vn. 33) Die suidelike voortsetting van Green Street, nou Boundary Road, wat voorheen in die moerasse geëindig het, is Blind Lane genoem. Die pad wat Green Street en Red Post Lane verbind, was ook bekend as Blind Lane: dit is nou Plashet Grove en Grangewood Street. White Horse Lane, vernoem uit 'n openbare huis, het van South End na Green Street gehardloop op die lyn van die huidige Rancliffe- en Central Park -paaie. In die suidoostelike moeras was Gooseley Lane en Clapgate Lane. Die name, wat nog steeds gebruik word, word albei elders in Essex aangetref. (vn. 34) Die eerste, wat 'gansweiding' beteken, verwys ongetwyfeld na die wilde voëls wat die moerasse besoek. (vn. 35) Die tweede kom vermoedelik van die swaaihekke wat voorkom dat beeste afdwaal. Die pad van High Street na Wall End, nou deel van Barkingweg, was voorheen Watchhouse Lane of Wall End Lane. (vn. 36)

Voor die 19de eeu was East Ham se kommunikasie met die buitewêreld hoofsaaklik afhanklik van die Romford Road, wat sedert 1721 deur die Middlesex en Essex turnpike trust onderhou is. (vn. 37) Daar was ook verskeie bane wat wes loop van Greenstraat na West Ham en Plaistow, maar Barking, in die ooste, kon slegs met voet- of perdebruggies oor Back-rivier en die Roding benader word. (vn. 38) Omstreeks 1812 het die Commercial Road turnpike -trust New Road (nou Barking Road) gebou vanaf die Oos -Indiese dokke na Barking. (vn. 39) 'n Tolhek is by die aansluiting met High Street opgerig. (vn. 40) New Road, wat die verkeer in staat gestel het om Stratford, Ilford en die sentrum van Barking te omseil, het steeds as 'n slagweg gedien tot die opening van die East Ham- en Barking-omleiding in 1928. (vn. 41)

Moderne ontwikkeling het hoofsaaklik die lyne van die ou paaie behou, hoewel, soos hierbo getoon, baie van hul name verander is. Die meeste veranderinge het tussen 1885 en 1905 plaasgevind en word in die notule van die plaaslike raad en die U.D.C. Hulle is gewoonlik bepaal deur 'n begeerte na duidelikheid of verfyning. Van die belangrikste plaaslike paaie van vroeë oorsprong dra slegs Katherine Road 'n heeltemal nuwe naam ter herdenking van die dogter van Elizabeth Fry. (vn. 42)

Afgesien van die padpatroon, bly daar by East Ham amper niks oor wat ouer is as die 19de eeu nie, behalwe die ou parochiekerk. Nog voordat die stedelike ontwikkeling begin het, was daar min oorlewende huise wat meer as 150 jaar oud was, en niemand vroeër as die 16de eeu nie. East Ham Hall, onmiddellik noord van die parochiekerk, en die pastorie, ongeveer 500 meter verder noord, was waarskynlik op Middeleeuse terreine, maar albei is in die vroeë 19de eeu herbou. Die herehuis van East Ham Burnells is blykbaar voor die vroeë 17de eeu gesloop. Die vroegste sekulêre gebou in die gemeente waarvan 'n gedetailleerde beskrywing is, was die middel van die 16de-eeuse Green Street House, ook bekend as Boleyn Castle, wat tot 1955 oorleef het. (Vn. 43) Drie ander geboue was waarskynlik uit die 16de eeu oorsprong: die Harrow, High Street North, (fn. 44) die ou Duke's Head, Barking Road, (vn. 45) en die ou White Horse, aan die westekant van High Street South. (vn. 46) Hiervan is die eg in die 19de eeu omskep in 'n privaat huis en later gesloop, terwyl die hertog se kop vroeg in die huidige eeu herbou is. Die White Horse, wat in die 18de eeu herbou is, is in 1905 vervang deur 'n nuwe gebou aan die oostekant van die straat, wat in 1965 herbou is. (Vn. 47) Plashet House, Plashet Lane, is in 1615 genoem , toe Richard Glover, wat dit van Robert Thomas gekoop het, oorlede is aan sy seun en naamgenoot. (vn. 48) Dit het later oorgegee aan die Bendish -familie, onteienaars van die East Ham -pastorie, wat dit in die middel van die 18de eeu aan Charles Hitch verkoop het. (vn. 49) Van 1784 tot 1829 was dit die tuiste van die Fry -gesin, en dit is prominent in die herinneringe aan Katharine Fry, (vn. 50), wat ook die latere geskiedenis daarvan beskryf het. Dit is omstreeks 1883 gesloop. 'N Tekening wat in 1806 gemaak is, toon 'n sentrale blok van twee verdiepings met solder, blykbaar uit die vroeë 18de eeu. (vn. 51) Daar was twee vleuels wat na bewering deur Charles Hitch bygevoeg is. (vn. 52)

Breame se aalmoese-huise, High Street South, is omstreeks 1630 opgerig en aan die einde van die 18de eeu herbou. (vn. 53) Rancliffe House, Rancliffe Road, is waarskynlik vroeg in die 18de eeu gebou. Dit was 'n groot vierkantige gebou van drie verdiepings. (fn.54) Die huis en gronde is in 1896 deur die U.C. gekoop om Central Park te maak. (vn. 55) Die huis is in 1908 gesloop. (vn. 56) Oak Hall, High Street North, en Clock House Farm, High Street South, was ander vierkantige baksteenhuise van dieselfde tipe en tydperk. Burges House, Wakefieldstraat, was waarskynlik ook kontemporêr met Rancliffe House. In die vroeë 18de eeu was dit die tuiste van Ynyr Lloyd. (vn. 57) Dit was 'n baksteengebou met twee verdiepings met 'n voorkant van vyf baaie. (vn. 58)

Lloyd, 'n welgestelde sakeman wat in Londen werk, was 'n soort inwoner wat reeds algemeen was in sommige Essex -plekke naby die stad, maar voorheen skaars hier was. Tussen 1750 en 1850 lok East Ham sulke manne in toenemende, hoewel nooit groot getalle nie, en dit kom natuurlik tot uiting in sy geboue. Lloyd se neef Ynyr Burges het in 'n naamlose huis in High Street South gewoon, wat omstreeks 1760 gebou is en wat hy in 1774 vergroot het. (Vn. 59) Onder ander groot huise wat waarskynlik uit die later 18de eeu dateer, was The Limes and Wood House, beide in High Street-Noord was laasgenoemde ongewoon omdat dit 'n weer-aan-die-kant-gevel gehad het en moontlik geheel en al van houtkonstruksie was. By die Potato (of Plashet) Hall, 'n huis van dieselfde tydperk in Romfordweg, is die dak met 'n agtkantige lantern bedek. (vgl. 60) Dit blyk 'n gunsteling kenmerk in die omgewing te wees, waarskynlik vanweë die uitsig wat dit oor die Teems en sy skeepsvaart kan hê. Die ou Black Lion in High Street North en die Withuis in Plashet Grove is waarskynlik vroeg in die 19de eeu gebou. (vn. 61) Die Manor House in Manor Park (vn. 62) en Plashet Cottage in Katherine Road, (vn. 63) wat albei met die Frys verband hou, was beslis van daardie tydperk. East Ham House in St. Bartholomew's Road, (vn. 64) met sy 'Griekse' stoep, dateer uit c. 1830, en die Groen Man, op die kruising van Plashet Grove en Katherine Road, is in die gewelfde Tudor -styl van die middel van die 19de eeu. Intussen lok East Ham kothuise van 'n nuwe aard: Ierse aartappelwerkers. (vn. 65) Hierdie mans en hul gesinne is gehuisves in kort twee verdiepings: Irish Row in Romfordweg, Bullyrag Row in Wakefieldstraat, Salt Box Row in High Street South, en ander. (vn. 66) Van al die geboue wat in hierdie paragraaf genoem word, oorleef slegs drie: die Green Man, East Ham House en die Manor House in Manor Park.

Sommige verse wat omstreeks 1850 geskryf is, verwys na East Ham se 'dooie woonstelle ... Moerasse vol waterrotte, uie en setperke, swart slote en vuil dreine'. (vn. 67) Op daardie datum, of 'n bietjie vroeër, het die dorpsbewoners steeds geglo dat die gemeente spook. (vn. 68) Maar dit het sy landelike karakter begin verloor. Die eerste gebied wat so geraak is, was North Woolwich. In 1828 het 'n filantroop met die naam Mills probeer om 'n nywerheidskolonie te vestig, gesentreer op 'n steenwerk daar. (vn. 69) Dit het misluk, maar die opening van die North Woolwich -spoorlyn (1847), (vn. 70) die Victoria Dock (1855), (vn. 71) en Henley se kabelwerke (1859) (vn. 72) het voorsien toestande gunstiger vir stedelike ontwikkeling. Teen die 1870's is strate aan beide kante van die Noord -Woolwich -treinstasie aangelê (vn. 73) en die transformasie van die gebied is in 1880 voltooi deur die opening van die Albert Dock. Die huise wat gedurende hierdie tydperk daar gebou is, was oorvol op lang terrasse om die gesinne van dokwerkers en matrose te huisves. Die bou van die King George V Dock (1912–21) het die afbreek van sommige van hierdie huise genoodsaak. Die gebied is tydens die Tweede Wêreldoorlog swaar gebombardeer, en sedert die oorlog is die East Ham -gedeelte van North Woolwich grootliks herontwikkel.

'N Myl noord-oos, nog aan die kusrand van die gemeente, het die industriële dorpie Beckton grootgeword langs die groot werke van die Gas Light & amp; Coke Co., geopen in 1870. Hier woon die werkers in goed geboude maatskappyhuise, wat steeds in gebruik. Tussen Beckton en North Woolwich was die behuisingslandgoed van New Beckton. Die eerste deel hiervan is in 1881 gebou (vl. 74) en die straatname herdenk persone en plekke wat die afgelope dekade in die nuus was, waaronder Plevna (straat) en Ciprus (plek). Ciprus, soos die hele landgoed vir baie jare genoem is, was 'n onstuimige ontwikkeling, 'n jarelange oorlas vir die plaaslike bestuur vanweë die gebrek aan hoofafvoer. (vn. 75) Dit was nog 'n klein krotbuurtgebied noord van Vicarage Lane, by Bonny Downs. Hierdie aangename naam, afkomstig van 'n veld wat oorspronklik Burnels Downs genoem is (vn. 76), is ook toegepas op een van die strate van die landgoed, wat van die kaart verdwyn het toe Bonny Downsweg en aangrensende strate herontwikkel is na die Tweede Wêreldoorlog.

In die sentrale en noordelike gebiede van East Ham het die opening van spoorlyne deur die Eastern Counties en die Londense, Tilbury- en Southend -ondernemings (vn. 77) teen 1860 die weg gebaan vir 'n vinnige voorstedelike ontwikkeling, en dit het ongeveer 1880 begin toe huise begin opgaan aan die oostelike rand van die gemeente. (landgoed 78) Die landgoed Boleyn, oos van Green Street House, herdenk deur sy straatname, nie net Anne Boleyn, wie se legendariese verband met die huis hieronder bespreek word nie, (vn. 79), maar ook die meeste van die ander vroue van Henry VIII . Die huise daar was ook van die krotbuurt, opgerig deur bouers wat voortdurend die verordeninge oortree het. Die gebied word nou (1966) herontwikkel. Die Woodgrange -landgoed by Manor Park en Forest Gate was baie beter en bevat 'n paar groter losstaande huise sowel as terrasse. Die kant van die Manor Park, van Durhamweg tot Romfordweg, is meestal ongeveer 1883 voltooi, en die Forest Gate -kant, van Hamptonweg na Romfordweg (sover dit in East Ham lê) 'n paar jaar later. Die ontwikkelaar was A. Cameron Corbett, wat later 'n groot deel van Ilford gebou het. (vn. 80) Hy het op groot skaal opereer en sy pryse verlaag terwyl hy 'n goeie standaard gehandhaaf het.

Suid van Woodgrange, by Plashet, het die ontwikkeling in 1883 begin met die verkoop van die landgoed Plashet House (tussen St. Stephen's Road en Plashet Grove). (vn. 81) Hierdie landgoed, met aangrensende dele van East en West Ham, het bekend geword as Upton Park. Teen 1890 word gebou in die hele Plashet -gebied van Green Street tot High Street North, insluitend die landgoed Plashet Cottage (Grosvenor, Eversleigh en Spencer Roads), Plashet Hall (Sherrard, Halley, Strone en Monega Roads), en Wood House (tussen Woodhouse Grove en High Street North).

Kort voor 1890 het die Burges -gesin, wat die grootste grondeienaars in East Ham was, begin om hul landgoed te ontwikkel, bestaande uit ongeveer 400 a., Hoofsaaklik in die middel en oos van die gemeente, maar insluitende gedeeltes in die suide naby St. Mary's Church en in Romanweg. Hierdie ontwikkelings het geleidelik tot die Eerste Wêreldoorlog voortgeduur en is na die oorlog voltooi. (vn. 82) Onder hulle was die gebied tussen High Street -Noord en Burgesweg, en dit suid van die St. Bartholomew -kerk.

Die nuwe boedels in Upton Park en Plashet, en dié op die Burges-gronde, was byna almal dieselfde: lang terrasse van klein, maar goed geboude wonings vir klerke en geskoolde werkers. Die meeste ander huise wat tussen 1890 en 1914 in East Ham gebou is, was van soortgelyke tipe. Die belangrikste uitsondering was in Manor Park, waar 'n swak gebou tussen 1895 en 1899 plaasgevind het op die Little Ilford Manor -landgoed, waarvan 'n deel in Grantham, Alverstone en Walton Roads gou krotbuurte geword het, wat nou (1966) is herontwikkel word. (vn. 83) Raadshuisvesting, voor 1914, is verteenwoordig deur ongeveer 200 wonings in kothuise, in Savage Gardens, New Beckton en Brookslaan, langs High Street South.

Die opvallendste openbare gebou wat gedurende hierdie tydperk opgerig is, was die stadsaal, wat in 1903 voltooi is, wat op die kruising van Barkingweg en High Street South staan. Dit is ontwerp deur Cheers & amp Smith (fn. 84) en is gebou van donkerrooi baksteen, weelderig versier met buff terracotta in 'n verskeidenheid vroeë Renaissance-style. (vn. 85) Die twee voorhoeke is agter bome geleë en die hoek tussen hulle word beklemtoon deur 'n hoë kloktoring. Langs die stadsaal is ander munisipale geboue wat effens later in soortgelyke style en materiale opgerig is. Die oorheersing van die kloktoring is sedert 1962 ietwat verminder deur die agt verdiepings van die nuwe tegniese kollege aan die oorkant van High Street South. Die Metodistiese sentrale saal, verder oos in Barkingweg, vorm deel van dieselfde groep tot sy afbreek in 1969. Ander belangrike kerke wat voor 1914 gebou is, is St. Michael's, Little Ilford (Romford Road) (1898–1906), St. Barnabas ' , Manor Park (Browning Road) (1900–9), en St. Bartholomew's, East Ham (Barking Road). St. Bartholomew's (1902–10) wat St. John's (High Street North) vervang het (1866, gesloop 1925), is in 1949–53 herbou na oorlogsskade. East Ham se grootste Anglikaanse kerk, St. Stephen's, Upton Park (Green Street) (1887–94) is ook gebombardeer en is nie herbou nie.

Tussen 1914 en 1939 was daar min gebou. Gedurende die Tweede Wêreldoorlog het die stad swaar gebombardeer, veral in die suide, en na die oorlog het die korporasie uitgebreide herontwikkeling onderneem. (vn. 86) Dit sluit Priory Court, Priory Road (1953) in, wat 96 woonstelle in 'n meerverdiepingblok bevat, aangrensend aan die ou Boleyn-landgoed, (vn. 87) en Durban Court, Katherine Road (1960), 'n 6- verdiepingblok met klinieke op die grondvloer en 30 woonstelle hierbo. (vn. 88) Die grootste skema wat in 1965 voltooi is, was die herontwikkeling van North Woolwich, wat 488 nuwe wonings verskaf het. (insluitend 89) Dit sluit in die sluiting van die kort paaie wat Albertweg en Woodmanstraat verbind, die bou van klein 'stadsplein' wat oorheers word deur vyfpuntblokke met 8 verdiepings en gesluit deur klein woonstelle en huise in Albert Walk 'n plaaslike winkelgebied by die aansluiting van Woodmanstraat en Pierweg en die hervestiging van sekere nywerhede. Die korporasie het ook 'n aantal nuwe skole opgerig tussen 1945 en 1965. Plashet sekondêre skool, Plashet Grove (1951), en die nuwe tegniese kollege, High Street South (1962), beide op beperkte terreine, is glasblokke van meerdere verdiepings en beton. Die Langdon Crescent -skole (1951–3), aan die ander kant, is geboue met 'n lae baksteen wat los op 'n uitgebreide terrein gegroepeer is. 'N Paar kerke is sedert 1945 opgerig, gewoonlik om ouer en groter kerke te vervang, of die wat deur bombardemente vernietig is. Onder hulle is die Wakefield Street Congregational Church (1959).

Die fenomenale groei van East Ham tussen 1880 en 1914 is moontlik gemaak deur 'n goeie vervoerstelsel. (vn. 90) Die eerste spoorlyn deur die gemeente was die oostelike graafskaplyn van Londen na Romford, geopen in 1839, uitgebrei tot Brentwood in 1840 en Colchester in 1843. (vn. 91) Die naaste stasies was oorspronklik in Stratford en Ilford, maar Forest Gate -stasie is teen 1841 geopen, en Manor Park -stasie in 1872. (vn. 92) Die lyn is in 1949 geëlektrifiseer. (vn. 93) 'n Tak van Stratford na North Woolwich, met 'n veerboot na Woolwich, is oopgemaak in 1847 en uitgebrei tot Beckton gaswerke in 1874. (vn. 94) Die volgende hooflyn deur die distrik was die Londen, Tilbury en Southend, waarvan die eerste deel, wat in 1854 geopen is, van Forest Gate na Tilbury geloop het, met 'n stasie by Barking. In 1858 het die L.T.S. het 'n afsny tussen Bow en Barking, deur die middel van East Ham, geopen met 'n stasie by North End. (vn. 95) Die Tottenham- en Forest Gate -spoorlyn, wat in 1894 geopen is, bevat 'n kort spoor tussen East Ham -stasie en 'n nuwe stasie in Woodgrange Park. (vn. 96) In 1902 is die distrikslyn (ondergronds) uitgebrei tot East Ham. Die elektrifisering van die lyn is voltooi tot by East Ham in 1905, en van East Ham na Barking in 1908. (vn. 97)

WESTE HAM (NOORD) EN OOS HAM (NOORD), 1965 (INKLUSIEF DIE VROEGE GEMEENTE VAN LITTLE ILFORD)

Die North Metropolitan Tramways Co het omstreeks 1884–197 dienste langs Romfordweg na Manor Park en langs Barkingweg na East Ham geopen. (vn. 98) In 1901 het die U.D.C. het 'n elektriese tramstelsel ingehuldig wat teen 1926 dienste gelewer het tussen Aldgate en Ilford, Aldgate en Barking, Wanstead Park aan die dokke, en East Ham -stadsaal na Stratford via Plashet Grove. (vn. 99) In 1903 was daar ook perdebusdienste vanaf East Ham na Poplar en na Blackwall. (vn. 100) Omstreeks 1908 het die London Road Car Co. motorbusse begin ry van East Ham na Swiss Cottage en 'n motorhuis in Upton Park geopen. Die maatskappy is spoedig opgeneem deur die London General Omnibus Co. (vn. 101) East Ham se busse en trams is almal in 1933 deur die London Passenger Transport Board oorgeneem. (Vn. 102)

Briewe word in 1692 twee keer per dag by East Ham versamel en afgelewer, en teen 1794 was daar 'n ontvangshuis in die dorp. (vn. 103) Toe die Londense posgebied in 1856 in distrikte verdeel is, het East Ham 'n sub-poskantoor in die oostelike distrik gehad. (vn. 104) Vanaf ongeveer 1873 was hierdie kantoor in 'n kothuis op die hoek van High Street North en Wakefieldstraat. Die posmeester was James Stokes, vader van Alfred Stokes, burgemeester en historikus van East Ham, en die posman was Billy Twin, wie se oneerbiedige vinnige verstand legendaries geword het. (pos 105) Die poskantoor het tot vandag toe op die perseel van die High Street gebly, alhoewel moderne geboue die kothuis vervang het. Dit het 'n takkantoor geword in 1917, toe die posdistrik E. 6, bestaande uit East Ham, gestig is. (vn. 106) 'n Telegraafdiens is in 1895 geopen. (vn. 107) Die National Telephone Co. het in 1907 'n sentrale by East Ham geopen, dit is oorgeneem deur die G.P.O. in 1912. (vn. 108) Tussen 1919 en 1927 is intekenare oorgeplaas na die Grangewood -uitruil, wat in 1937 outomaties geword het. (vn. 109) Die kloktoring, wat ook East Ham bedien, is in 1961 geopen. (vn. 110 )

Teen 1863 was daar 'n poskantoor in North Woolwich, en 'n ander een op Cyprus Place, New Beckton, teen 1886. (vn. 111) North Woolwich, saam met Victoria Dock, vorm die posdistrik E. 16 wat in 1917 gestig is. (Vn. 112 ) Dit word bedien deur die Albert Dock telefoonstasie, geopen deur die National Telephone Co. in 1897. (vn. 113) Die posgeskiedenis van Manor Park (nou die E. 12 -distrik) word hieronder beskryf. (vn. 114)

Onder die opvallende persone wat met East Ham verbonde was, was sir Henry Holcroft van Green Street House, 'n ywerige parlementslid tydens die burgeroorlog, en sy opvolger sir Jacob Garrard, wat Royalistiese simpatie gehad het. (vn. 115) Die prominentste figuur in die 18de eeu was Ynyr Burges, wat 'n fortuin verdien het in diens van die Oos -Indiese Kompanjie en dit gebruik het om 'n groot landgoed op te bou. (vn. 116) In die vroeë 19de eeu het Elizabeth Fry in die gemeente gewoon en gehelp om een ​​van sy vroegste skole te stig. (vn. 117) Vooraanstaande predikante het 'n nie-regter, Richard Welton, en 'n geleerde en joernalis, Samuel Reynolds, ingesluit. Lord Bethell was uitstekend onder diegene wat die moderne ontwikkeling van East Ham beïnvloed het. (vn. 119)

East Ham se vrywilligersafdelings word elders genoem. (vn. 120) In die vroeë 19de eeu is daar gereeld gevegte gevoer in die moerasse van East Ham, net onder die kerk, maar dit het in 1840 opgehou toe die Metropolitaanse polisie die gemeente oorgeneem het. (vn. 121) Na die bou van Beckton-gaswerke het die Gas Light & amp; Coke Co fasiliteite gebied vir sport, insluitend sokker, krieket en fietswedrenne. (vn. 122) Teen 1897 was daar ten minste 15 sokkerklubs en ongeveer dieselfde aantal krieketklubs by East Ham. (vn. 123) Baie hiervan was kerkklubs, en destyds was die meeste sosiale aktiwiteite in die stad van die kerke afhanklik. Daar was toe of later relatief min openbare huise. (vn. 124) Openbare sale, onafhanklik van kerke, was nog skaarser. Slegs twee het in die 1890's bestaan ​​- East Ham openbare saal, Barkingweg en Manor Park ontspanningsaal, Romfordweg (vn. 125) - hoewel die situasie later verbeter is deur die opening van die stadsaal, wat twee vergaderings bevat het sale. Teen 1901 was daar 'n 'paleis van variëteite' in High Street North, naby die hoek van Harrowweg. (vn. 126) Die East Ham -paleis (later die Regal -bioskoop) is ongeveer 1906 verder noord in dieselfde pad gebou. (vn. 127) Ongeveer 1910 begin bioskope: teen 1915 was daar tien in die stad. (vn. 128) In 1964 het East Ham 'n wye verskeidenheid plaaslike organisasies gehad, waaronder meer as 60 jeugklubs, maar hul getal was nie groot in verhouding tot die bevolking nie. (vn. 129) Toe, soos vroeër, het baie mense klaarblyklik ontspanning gevind, veral in hul eie huise. Niemand sou dit met groter eensaamheid gedoen het as Edmund Lusignea († 1961), wat 46 jaar lank sy vrye tyd spandeer het om die binnekant van sy terrashuis, Byronlaan 184, te verfraai met marmervloere, koepelvormige plafonne, ingeboude spieëls, klassieke kolomme en standbeelde in nisse. (vn. 130)

DIE OORSPRONG VAN NOORD WOOLWICH.

Die suidelike grens van die ou graafskap Essex het die Teems oral gevolg, behalwe op twee punte, waar dit in die binneland gebuig het, en twee dele van die gemeente Woolwich (Kent) aan die noordoewer van die rivier gelaat, geskei deur 'n tong van East Ham. Tot in die 19de eeu word hierdie losstaande dele van Woolwich gewoonlik beskryf as 'Woolwich in die dele van Essex' of iets soortgelyks. (vn. 131) Dit lyk asof die term North Woolwich eers toegepas is op die spoorlyn met die naam, wat in 1847 geopen is (vn. 132), maar dit word binnekort gebruik vir die hele kusgebied aan die noordoewer van die rivier oorkant Woolwich.

Haastig, in syne Geskiedenis van Kent, het voorgestel dat die losstaande dele van Woolwich ontstaan ​​het deur 'n verbinding met Hamon dapifer, wat in 1086 die balju van Kent was en ook grond in Woolwich en naburige plekke in die graafskap gehou het. (vn. 133) Hy het, behalwe Domesday Book, geen bewyse aangehaal om sy teorie te ondersteun nie, maar hy was byna seker reg.

In 1846–7 beslaan die losstaande dele van Woolwich 'n totaal van 402 a., Uit 1 116 a. vir die hele gemeente. (vn. 134) Die kleiner en meer westelike deel, wat 68 a. bevat, het wes gestrek ongeveer 'n half kilometer van North Woolwich -stasie af. Die groter losstaande deel, van 334 a., Het 'n voorkant van die Teems van ongeveer 1½ myl, weswaarts van Barking Creek, langs Gallions Reach. Die oppervlaktes in die eerste uitgawe van die Ordnance Survey was effens groter: 70 a. vir die westelike losstaande deel (nr. 1) en 343 a. vir die oostelike (nr. 2). (vn. 135)

Daar is min twyfel dat Hamon in 1086 dapifer het die hele Woolwich gehou, insluitend die losstaande dele. Woolwich word slegs een keer in Domesday met die naam genoem: Hamon gehou in demesne 63 a. 'wat behoort aan (tersaaklik in) Woolwich 'en wat voor die verowering deur William the Falconer gehou is. (fn.136) Pertinent in is 'n gepaste frase om 'n losstaande gedeelte te beskryf, en die grootte van hierdie woonstel is merkwaardig soortgelyk aan dié van North Woolwich losstaande deel nr. 1. Hamon het ook onder Odo, biskop van Bayeux, die herehuis van Eltham gehou. Hierdie groot herehuis bevat ongetwyfeld 'n groot deel van Woolwich, (vn. 137), wat waarskynlik 'n losstaande deel nr. 2 insluit.

Benewens Woolwich en Eltham het Hamon verskeie ander herehuise in Kent en baie in Essex gehou. (vn. 138) Die meeste van sy lande in Kent, en sommige ten minste van dié in Essex, het later deel geword van die eer van Gloucester, wat sy kleindogter Maud, dogter van Robert Fitz Hamon, met die trou van Robert, graaf van Gloucester, gebring het. (vn. 139) In 1242–3 ½ ½ riddergeld in Eltham is gehou deur William de Henlee van Margery de Rivers en deur haar van die graaf van Gloucester. (vn. 140) In 1339 word huur in 'Woolwich in Essex' gehou deur John de Rivers van Tormarton (Glos.). (vn. 141)

By Woolwich, insluitend die losstaande dele, was Hamon dus die heer van die herehuis sowel as die balju. As die losstaande dele voor sy tyd aan Essex behoort het, sou hy sowel 'n motief as 'n geleentheid gehad het om dit by sy eie graafskap Kent te voeg. In hierdie tydperk was die finansiële voorvereistes van 'n misdaad groot, en sommige balju's het hul geleenthede gewetenloos benut. (vn. 142) Dit lyk asof Hamon se tydgenoot, Baldwin, balju van Devon, in sy eie belang met die grens tussen Devon en Cornwall gepeuter het. (vn. 143) Wat van Hamon se karakter bekend is, dui sterk daarop dat hy redelik in staat was om dieselfde te doen. Domesday Book teken verskeie inbreuke deur hom op die lande van sy Essex -bure, insluitend die koning, op en in een geval sy weiering om 'n gebruiklike verskuldiging te betaal. (vgl. 144) Sy hoogmoed as balju van Kent is implisiet in sy geskenk van die kerk van Dartford, wat aan die koning se herehuis behoort het, aan die katedraal van Rochester. Alhoewel absolute bewyse ontbreek, is dit waarskynlik dat die Woolwich-grense noord van die Teems die gevolg was van 'n soortgelyke aggressie deur hierdie baroniale balju van die 11de eeu. Die anomalie het tot 1965 bestaan, toe North Woolwich in die Londense stad Newham opgeneem is.


GLOVER Genealogie

WikiTree is 'n gemeenskap van genealoë wat 'n toenemend akkurate gesamentlike stamboom groei wat vir ewig 100% gratis is vir almal. Sluit asseblief by ons aan.

Sluit asseblief saam met ons aan GLOVER -familiebome. Ons het die hulp van goeie genealoë nodig om 'n heeltemal gratis gedeelde stamboom om ons almal te verbind.

BELANGRIKE KENNISGEWING EN VRYWARING: U HET 'N VERANTWOORDELIKHEID OM VERSIGTIG TE WEES OM PRIVAATINLIGTING TE versprei. WIKITREE BESKERM DIE GEVOELIGSTE INLIGTING, MAAR SLEGS TOT DIE GEDEELTE IN DIE DIENSVOORWAARDES EN PRIVAATHEIDSBELEID.


Die Spelersprojek

West Ham United het die eenjarige herdenking van die Players 'Project gevier.

Die projek word beskou as die mees ambisieuse gemeenskapsprogram wat ooit deur 'n Premier League -klub geskep is, waar spelers van die mans-, dames- en akademiespanne meer as 300 uur gemeenskapstyd gegee het en direk met meer as 2000 mense uit die plaaslike gemeenskap hieroor gewerk het. verlede jaar alleen.

The Players 'Project, verdeel in 11 dele, lewer meer as 30 programme wat betrekking het op gesondheid, opvoeding, gemeenskapsinisiatiewe en sokkerontwikkeling, wat tot 50 000 mense per jaar werk.

West Ham United is verbind tot diversiteit en gelykheid en die bewusmaking van kwessies in die hele samelewing.

Die klub het 'n standaard vir intermediêre gelykheid ontvang deur die Premier League en werk tans op gevorderde vlak.

West Ham skakel gereeld saam met eksterne veldtogorganisasies soos Stonewall, Show Racism the Red Card en Kick It Out.

Die klub het ook 'n omvattende program vir opleiding in gelykheid vir personeel ingestel.

Deur middel van die raad vir ondersteuners vir gestremdes, konsulteer die klub met ondersteuners wat toeganklikheidsbehoeftes het en maak die Londense stadion se wedstryddae vir almal toeganklik.

West Ham United is daartoe verbind om ons omgewingsimpak te verminder. Benewens die Premier League en Sky's Ocean Rescue-veldtog, het ons saam met die stadion saamgewerk om herbruikbare bierbekers te toets, en ongeveer 20 000 plastiekbekers vir eenmalige gebruik by die vier wedstryde bespaar. Ons is bly om te sê dat die klub en lokaal besig is met 'n plan om herbruikbare bekers permanent in die Londense stadion te voorsien.

Die stadion is ook 'n plek waar daar geen afval is nie, wat hernubare energiebronne gebruik en openbare vervoer aanmoedig. Dit is die beste gekoppelde stadion in Londen, met Stratford- en Stratford International-stasies wat jaarliks ​​meer as 42,7 miljoen mense bedien langs nege hooflyne.

West Ham United is daartoe verbind om personeel en mense uit die hele gemeenskap te help om deur middel van 'n verskeidenheid inisiatiewe te leer, aangesien navorsing toon dat laer vlakke van opvoedkundige prestasie 'n negatiewe impak kan hê op 'n individu se betrokkenheid by die samelewing.

Die klub het 1 000 studente wat betrokke was by ons Post 16 -program, met die kombinasie van sokker en studie, gehelp met 50% van Newham.

West Ham United het ook 150 PL Primary Stars -werkswinkels aangebied, met 77 onderwysers wat ook 'n mentorprogram van ses weke bygewoon het.

West Ham United se verhuising na die Londense stadion in die somer 2016 het die klub die geleentheid gebied om duisende werkgeleenthede vir plaaslike mense te skep en sosiale mobiliteit in Oos -Londen en Essex te ondersteun. Onafhanklike navorsing het getoon dat die klub meer as 3 300 werksgeleenthede in die streek geskep het.

Meer as 2 000 mense werk in die stadion in voltydse en deeltydse posisies, en die klub is 'n geakkrediteerde London Living Wage-werkgewer wat verseker dat alle werknemers die London Living Wage ontvang.

Die klub het ook meer as 200 huidige en voormalige vakleerlinge.

Met 390 jongmense uit 'n wye verskeidenheid agtergronde wat betrokke is by die stigting se werkbaarheidspad en leierskap deur sport- en sakeprogram, help West Ham United om suksesvolle loopbane op te bou.

West Ham United se Any Old Irons -projek het meer as 300 plaaslike inwoners ouer as 65 jaar betrek en hulle gehelp om nuwe vriende te maak en stories en ervarings te deel in die geselskap van mekaar en voormalige spelers.

Die skema is deur die Stigting ingestel om eensaamheid onder bejaardes te help bekamp, ​​met die oostelike Londense stadsdele Newham en Tower Hamlets in die onderste tien plaaslike owerheidsgebiede in Engeland en Wallis in daardie gebied.

Die klub werk ook daaraan om eensaamheid te bestry onder eerstejaarstudente wat moontlik geïsoleer kan voel nadat hulle die eerste keer die huis verlaat het.

Aangesien die oostelike Londense stadsdele Newham en Tower Hamlets beduidende probleme met armoede ondervind, werk West Ham United hard om plaaslike mense in nood te ondersteun.

Die Club's Holiday Hunger -program bied gesonde maaltye vir kinders wat honger ly en werkswinkels vir ouers en kinders wat inligting verskaf oor hoe hulle 'n gesonder leefstyl kan lei.

The Hammers werk ook saam met liefdadigheidsorganisasies, waaronder Crisis en CGL (Change, Grow, Live) Newham Rise om kwessies soos haweloosheid, dwelm- en alkoholmisbruik te bekamp.

West Ham United is daartoe verbind om plaaslike organisasies te help om te floreer. Die klub wil help om die Olimpiese nalatenskap, wedergeboorte in Newham te lewer, en lewenstandaarde te verbeter om 'n florerende ekonomie te skep. Dit sal geleenthede bied, ons gemeenskap ondersteun en ons help om werkbaarheid en loopbane te bied.

Die gemeenskapsprogramme van West Ham United het byna 40 000 mense uit die ooste van Londen gehelp om 'n gesonder leefstyl te lei.

Aangesien die Londense stadsdeel Newham die laagste deel van die liggaamlik aktiewe volwassenes in enige plaaslike owerheidsgebied in Engeland is-44,8 persent bereik elke week 150 minute matige fisieke aktiwiteit-stel die klub die bekroonde 150Club bekend om plaaslike mense van alle ouderdomme en ouderdomme en verminder hul risiko om siektes soos diabetes te ontwikkel.

West Ham United is daartoe verbind om anti-sosiale gedrag te verminder en die vooruitsigte van jongmense uit die ooste van Londen te verbeter.

In samewerking met die Premier League, die Moore Family Foundation en ander organisasies het die klub duisende jongmense bygestaan.

Meer as 5 000 skoolkinders het lewensveranderende mentorskap van die Moore Family Foundation ontvang, terwyl meer as 450 jongmense elke week aan die Premier League Kicks-skema deelneem.

Die klub is daartoe verbind om die Olimpiese erfenis te lewer en wil plaaslike mense die geleentheid bied om deel te neem en te vorder, ongeag hul vlak of ambisie. Die klub het die platform om geleenthede en paaie deur sport te ondersteun.

Met die Stigting se Beckton -hub wat eersteklasgeriewe bied - en 'n nuwe 3G-toonhoogte in 2017 geopen deur ondervoorsitter Karen Brady, die juweel in sy kroon - plaaslike mense kan gedurende die jaar sport beleef. Intussen, by die skool, 5-11-jariges word geïnspireer deur die Primary Stars-program.

Die Second Chance Learning Academy en Newham Athletic Network bied jongmense 'n weg na loopbane in elite -sport, en die Academy of Football's Development Pathway bied jong seuns en meisies in sokker dieselfde geleenthede om die top van die sport te bereik.

Vir die ouer geslag, voetbal, wat voor elke tuiswedstryd op die London Marathon Community Track ten toon gestel word, gee die kans om weer sport te beoefen en gesondheid te verbeter.

Die klub bied ook tienduisende gratis kaartjies aan inwoners van Newham aan, sodat mense uit alle agtergronde saam Premier League -sokker kan geniet.


West Ham Till I Die

Brian Belton is die skrywer van verskeie topverkopende boeke oor West Ham.
Hoe het jy 'n hamer geword?
Ek dink almal sien dit anders, maar om my te ondersteun is West Ham iets waaraan u gebore word eerder as om 'te word'. As baba het my ma op 'n lente Saterdag saam met my in ons erf in Sampsonstraat, E13 gesit en vir my 'Bubbles' gesing saam met die skare wat maklik gehoor kon word van waar ons was. Sy vertel my dat ek, as ek 'n groot gejuig vir 'n tuisdoel was, op en af ​​in my waentjie sou spring en ook juig. My pa was 'n doelwagter in die West Ham Boys -span wat deur Ernie Gregory afgerig is. Wie anders sou ek ondersteun? Soos soveel ander ondersteuners, is ek West Ham (en West Ham is ek). West Ham tot ek sterf? West Ham vandat ek gebore is! Maar ek het goeie vriende wat gebore is uit Bangladesh tot Trinidad, van Hongkong na die Falkland -eilande, wie se voetbalverwantskap by die onlosmaaklike ysters lê. My argument (waarmee hulle in die breë saamstem) is dat hulle ook daaruit gebore is. U sien dat daar tientalle East Ends oor die hele wêreld bestaan. Ek het 'n langtermynvriend wat in die Suid -Afrikaanse Oos -Londen gebore is. Sy eerste voetbalhemp het Irons oor sy hart gesit en daar het hulle gebly (hoewel Orlando Pirates 'n surrogaatrol speel). Miskien is dit iets daaraan om 'op die rand' te wees, of om soortgelyk te voel aan diegene wat voortdurend bo hul gewig slaan of identifiseer met die strewe om iets potensieel alledaags mooi en opwindend te maak. West Ham-ondersteuners kom organies voor, maar hulle deel 'n besondere 'siel-aard' (jy kan dit herken omdat dit helder en blou is).

Jou eerste wedstryd?
Ek is deur my neef, Steve, en 'n paar van sy maats na my eerste wedstryd op Upton Park geneem. Ek was eintlik nie veronderstel om in my vierde jaar in die grond te wees nie, en my 'versorgers' was wel meer as twee keer my ouderdom. Die pa van een van Steve se pelle het egter aan die draaihekke gewerk en ons het ongeveer 'n uur voor die wedstryd ingekom. Ons was vasgedruk op die 'rak' van die Noordbank vir die aanvanklike Upton Park -wedstryd in die eerste afdeling van West Ham vir meer as 36 jaar. Dit was 25 Augustus 1958 en die Wolves van Wolverhampton was die ou goudbeklede besoekers.

Die eerste ding wat my getref het, was die skuifkleur van alles - die gras, die stroke en die skare. Ek het die spelers se gesigte geken en ek kon die West Ham -span wat Middlesbrough in die laaste wedstryd van die Hammers -promosie -seisoen geklop het, opsê en onthou dat ek Steve se senuwees opgejaag het, want elke keer as 'n West Ham -speler die bal ontvang of wen, roep ek sy naam uit .

Dit was amper halftyd toe ek 'Musgrove' skree toe hy die bal aan my regterkant optel (West Ham speel in die eerste helfte teen ons). Dit lyk asof hy soos blits hardloop voordat hy 'n perfek geweegde pas na Vic Keeble stuur ('Keeble!' Het ek geskreeu). Ek kan nog steeds sien hoe hy opkyk vir 'n breukdeel van 'n sekonde wat die grootste deel van 50 jaar geduur het. Sy kruisie skiet in die middel van die Wolves se doelbek onder ons. Ek het myself 'Dick' geskreeu toe die lang Skot 'n uitdaging voorheen, ongeveer 20 meter van die doellyn, vinnig ontwyk en die bal met 'n bevredigende 'Tump!' In die agterkant van die Wanderers-net gekraak het. Ek onthou ongelukkig nie dat ek die doel van John Smith gesien het nie.

By hoeveel speletjies kom jy?
Ek was nog nooit 'n seisoenkaartjiehouer nie. Dit voel soos om by iets aan te sluit, en ek is nie 'n goeie lid van dinge nie. Maar dit is ook in stryd met die gees wat my die eerste keer na Upton Park geneem het, en ek sou verplig wees om op dieselfde sitplek te sit elke keer as ek na 'n wedstryd gaan en as iemand wat altyd na die sokker gegaan het om net so baie na die skare te kyk as na die wedstryd dit sou my nooit pas nie. Familie, vriende en vriende van vriende leen my kaartjies as hulle dit nie kan regkry nie, of as ek vooraf koop (dit is gewoonlik wanneer my kind en vrou saam met my kom). Ek sit gereeld by besoekers as ek 'n Gooner of een van my medewerkers wat 'n Spurs -aanhanger is, inkruip. By wegwedstryde is dit nie ongewoon dat ek by die tuisskare sit nie. Dit is relatief maklik om in Bolton en Wigan te speel. Ek hou daarvan om te praat en na verskillende mense by wedstryde te luister; dit gee my 'n deursnit oor die rede waarom mense dit ondersteun en hou my in kontak met hoe mense oor dinge voel.

Onvergeetlikste oomblik?
Ek was sedert 1964 by elke finale wat West Ham gemaak het, en ek moet seker een daarvan sê. Die eindstryd van die bekerwennersbeker in 1976 was 'n wonderlike wedstryd. Soos baie van die beste oomblikke van die Irons ’, was dit 'n nederlaag, maar ons het dit fantasties gedoen. Maar my mees onvergeetlike oomblik was iets ver van die wedstryd in tyd en status.

Ek het gereeld wedstryde op die Upton Park -terrein van West Ham gaan bespreek. Hulle doen dit nie meer nie; die veld word hoofsaaklik gered vir eerste spanwedstryde. Toe ek ongeveer vyf of ses jaar oud was, het ek reserwespeletjies begin bywoon. Ek en my vier of vyf maats speel vir die Hamers teen Spurs, Arsenal, of om een ​​of ander rede kan ek my nie onthou nie, Estudeantes de la Plata in die FA Cup -eindstryd in Castle Street, E13, en wag vir hekke na die Noordbank om half-tyd oopgemaak word sodat ons in die nabye verlate gebou kan 'oorstroom'. Die Noordbank het gestaan ​​waar die Eeufeesstand nou uitkyk op die heilige grasperk van die yster en uit die verlate, gaapende ingewande wat ons na die stukkies van die wedstryd sou kyk tussen die nabootsing van die eerste span se wedstryddae, saamsmelt agter 'n enkele versperring, en skree waarskuwings soos: ' hou op om my te mompel 'en hardop te vra:' wie is in my sak? 'terwyl ek die klaret en blou tweede snaar smeek tot' Coom-yon-uuu-Iiiiionnnnzzz. '. Ander afleidings van die kyk na West Ham se skemerregiment van toekoms en verlede wat verpulver is (geheue is 'n teef) sluit speletjies van 'hy' in en staan ​​reg voor eensame pensioenarisse. Ons sou hierdie ou seuns in vervalste skok bekyk terwyl hulle ons met 'n gemaklik voorspelbare stortvloed van verbale vuilheid bestook het. Ons sou ook 'menigte onluste' ('n uitdaging vir so 'n klein groepie met 'n gesamentlike ouderdom van 35) naboots of 'agter mekaar staan' en 'pushers' doen, sodat ons almal soos 'n oorbedekte domino in die staanplek sou tuimel. . Nog 'n gunsteling tydverdryf was om op en af ​​te kom by die byna onbewoonde betonsang, op die wysie van die klassieke Seven Dwarves, 'Hi-Ho!' Mile End, Mile End, Mile End, Mile End, Mile End ... (sulke optredes kan voortgaan vir ongeveer twintig minute en soms meer as 'n uur). Dit was die mantra van die 'Mile End Mob', 'n versameling jeugbendes wat by die Mile End -ondergrondse stasie sou vergader om West Ham se reisende leër van die 1960's te word. Die 'mob' bestaan ​​uit die jong stamme van mededingers op weeksdae uit Stepney, Canning Town, Whitechapel, Dagenham, Hornchurch en al die 'dorpe' noord van die rivier, oos van die toring, 'n gebied wat nog steeds op die pikke gemerk is deur die verwoesting van die blits en volgehoue ​​armoede. By die volgende eerstespan-wedstryd, sou hierdie saamgevoegde 'span' saam op die Noordoewer val om hul gesamentlike trou aan die magtige Hamers te hernu. Eendag sou ons by hul geledere aansluit en saamry in die stedelike woestynlande van Engeland om ons 'ons' te wees. Maar op daardie wintersaand, toe die vloedligte van die Boleyn Ground deur die ysige mis breek wat Londen se kuslande omhul het, miskien 500 dagbreek in die 'swaaiende' dekade van die vorige eeu, was ons heeltemal te jonk om deel daarvan te wees. Ons ambisies was om 'Snipers' te word, die onder-13 (min of meer) kadetkern van die 'Mile End'. Dit was net nadat ons gesing en geswaai het na die Sniper -gesang, Snniiiipuzzz! Snniiipuzzz! dat ek bewusteloos geraak het.

Mettertyd met ons huldeblyk het my klein koor gewys na die destydse omhulsel waar besoekende ondersteuners gerig sou word, die veragte South Bank (wat uiteindelik in die Bobby Moore -stand sou verander). Die South Bank sou omskep word in die 'tuiste' in 'n taamlik lam poging om die kultus van die 'Mile End' te verbreek en probleme met die wedstryddag te beheer. Die taktiek was die einde van die MEM, maar dit het aanleiding gegee tot sy meer kwaadwillige opvolger, The Intercity Firm.
Ons 'Sniperian' -sonnet was 'n paar oomblikke aan die gang toe die bal deur die bors van Johnny Byrne van West Ham vermoor is. Die bevlekte bol val, skynbaar so stadig soos 'n blaar, om 'n magtige gordel van die Byrne -regterstewel te ontvang. Die skoot skree in die rigting van die doel, maar met die ligste soen bo -op die kroeg van die buitekant, skommel die ossillerende bol… reguit na my toe. Ek weet nie hoe, wanneer of hoekom ek besluit het dat ek die bal na Byrne terug draai nie, maar ek het albei my arms wyd gesprei en my landgenote opsy gestoot en my na die komende raket toe gewerp. Ek het gesien hoe dit in die lug draai, soos 'n mal banshee draai, dit skreeu dat dit kom en ek weet ek sal kontak maak, ek sal hierdie uitdaging die hoof bied en met my span in verbinding tree.Ek sou heeltemal gehamer word! Die laaste ding wat ek onthou voordat leer met kranium ontmoet het, was die verwondering dat soveel draaie met so 'n groot krag toegepas kon word, toe het die ligte uitgegaan, ten minste in my klein, infantiele moer. In die uitgestrektheid van my kinderlike bewusteloosheid het ek 'n droom gehad waarin Percy Dalton (die peanutman) met die West Ham -bestuurder, Ron Greenwood, gestry het oor die toestand van die busse. gemiddelde beer, toe die beligting herstel is. Ek word wakker en kyk in die gesig van Johnny Byrne. Soos die Engelse internasionale, duurste sokkerspeler ooit, Johnny f ****** Byrne! ‘Gaan dit goed met jou?’ Vra hy bekommerd. My beskeie firma staan ​​in verwondering, klein Colin Jones, die ongelooflike twee voet -Trinidadiaan, die kleinste reus in die East End, steek 'n verfrommelde stuk papier en 'n blou potlood met 'n weddery uit. Byrne het uit die fantasieryk van die veld gespring in die harde werklikheid van die Noordoewer, hy het die skeiding van drome oorskry en op die terrasse gehardloop tot waar ek gelê het. 'Ja', het ek gesê en probeer voorgee dat my vlug met 'n afstand van twintig voet se hardheid doelbewus was. Ek was van plan om iets te sê, soos ek dit die heeltyd doen, John toe hy opmerk: 'Goeie kop' en 'n bietjie lag, terwyl hy my regop staan. 'Dankie' het ek geantwoord met al die nonchalance wat ek kon opdoen. Hy onderteken Tony se afval van verwoede papirus en loop terug na waar die ander spelers was, tereg, en kyk na hom van die ander kant van die werklikheid. Die handtekening sou veertig jaar later by Colin wees. Hy dra dit in die ewigheid in die boonste sak van die pak wat hy gedra het toe hy in die klein katolieke kapel in New York veras is na 'n lang stryd met 'n bose siekte.
My eerste gesprek met Johnny Byrne sou nie die laaste wees nie, maar ons volgende geselsie sou geskei word deur die rumoer van my tienerjare en John se brandende heerskappy in wêreldvoetbal. Maar ons het nooit regtig geskei nie. Toe ek hom en sy West Ham volg, was ons almal hamers. Aangeslaan deur Bobby Moore, het ons koms gevoel soos die verre donderweer van die Zoeloe -weermag wat onlosmaaklik oor die veld draf. Op die beste tye, net toe die opposisie dink dat hulle die laaste van die strykysters gehoor het, sou die groot teenwoordigheid van Moore in die middel van die park stol en sou die gons van vinnigheid om die bal begin, die ruimte uitskakel en dit omhul , Byrne, Hurst, Boyce, Sissons, Brabrook sou verblind, duiselig en verwar om die hamers weer in twis te weef. Gesofistikeerd in aanranding uit die verdediging, met 'n bedwelmende akkuraatheid op die grond verby, het die bal selde gevlug, terwyl pyltjies hom gedraai het om die vyand soos bliksemstrale uit die donkerblou en blou te skommel. 'N Samespanning van behendige aangee en vaardigheid op die bal was hul enigste gesag. Die West Ham -span het die vermoë om 'n idillie van sokker te genereer. Nog nooit was soveel sokkerafwagting opgewek om so deeglik versadig te wees nie. Ek het 'n paar jaar gelede die biografie van Budgie geskryf (Burn Budgie Byrne). Vir my was hy een van die talentvolste spelers wat ooit op die blou en blou kleur geprys het.

Het u enige spelers van Hammers ontmoet?
Ek dink dit is nou meer as honderd. Vanaf die vroegste dae van die bestaan ​​van die klub sou spelers na die middag oefen in plaaslike skole. My skool was net 'n paar minute se stap van die Boleyn Ground af, en Clyde het 'n draai gemaak om ons af te lei op die speelveld van Southern Road, nou die tuiste van Newham United. Hy was dus een van die eerstes wat ek ontmoet het. Hy het saam met 'n ander Hammers -pro, George Andrews, gewerk. Clyde sou op die vlug afrig, langs ons speel en voortdurend gesels oor wenke en instruksies. George sou langs die kantlyn staan. Clyde se stil Barbadiaanse toon was vir ons glad nie vreemd nie; my skool het met tientalle etnisiteite gespog, maar ons het geen ervaring van 'diep Caledonië' kultuur nie. Dit was die enigste ding wat ons van Skotte George kon verstaan, was sy geskreeu op die Hoogland -oorlog: "Will Ye Nay Stoop Shooootin '!"

Later, toe ek in die Black Lion in Plaistow drink, het ek Bobby Moore en John Charles raakgeloop. Ek het Bob al baie ontmoet toe hy en 'n hele paar ander spelers (Harry Cripps, Malcolm Allison en Noel Cantwell), toe ek nog klein was, hemde by my pa se stalletjie in Queens Road Market gekoop het (pa het hemde van hoë gehalte gekoop en dit verkoop met 'n baie klein wins, maar meer geld verdien met die bande en manchetknoppies wat daarmee gepaard gegaan het). Hy sou af en toe na ons huis toe kom, soos Danny Blanchflower en Ken McKinley (die West Ham -snelwegkaptein). Ken sou 'n paar dosyn hemde koop om by die Custom House -stadion te verkoop. As 'n jong tiener het ek Bob gereeld by die Ilford Palais gesien, en 'n paar jaar later het ek hom gereeld by die Room at The Top (ook in Ilford) gesien. Hy het altyd groet en as ek by 'n meisie was, het hy gesels en vir ons 'n drankie gekoop - natuurlik niks met die meisie te doen nie.

Ek het vyftig van die spelers uit die vyftigerjare ontmoet toe ek Days of Iron geskryf het (wat 'n eer en 'n opvoeding was) en natuurlik, meer as vyf jaar saam met John Charles, het ek 'n hele paar voormalige spelers ontmoet. Maar Black Hammers het my onderhoude gevoer met mense soos Bobby Barnes, Anton Ferdinand, Marc-Vivien Foe en Shaka Hislop.

Gunsteling huidige speler?
Ek hou van Mark Noble, maar ek is tog nie alleen nie? Hy is 'n goeie speler, maar wat ek die meeste van hom hou, is dat hy verpersoonlik waaroor West Ham gaan. Hy is deur en deur 'n hamer, gebore in Canning Town en kom deur die jeugkant. As die dag aanbreek dat ons soos Manchester United, Chelsea en Portsmouth met die helfte van die spelers uit een span (in hul gevalle West Ham) bestaan, is dit dalk tyd om myself te beperk tot die bywoning van akademiese wedstryde. As 'n hamer altyd 'n hamer Tevez, Cole, Carrick, Rio, selfs Lamps, ongeag hoeveel hul huidige klubs daaroor kan spog as 'hul' spelers, op die agtergrond wat op die agterdeur van hul bewussyn tik, sal daar altyd die knaende kennis, 'hulle is hamsters!'

Beskryf die afgelope seisoen. Hoe het dit jou geraak?
Ek was mal daaroor! Elke minuut. Ek was mal oor Carlos en alles wat hy gedoen het. Ek was mal daaroor dat ons hom Hamer van die Jaar gemaak het. Ek was mal daaroor hoe Curbs ons huis toe gelei het. Ek was mal daaroor om te kyk hoe Mr Bean in harmonie met Kevin McCabe kreun (Sharpe het stomp geraak) en veral om te sien hoe Dave Whelan noordelik en woedend was. Wel ter waarde van £ 5,5 miljoen. Die ergste was dat ou Yoda gesê het dat hy die hele pad sou baklei en op sy knieë neergeval het om skuld te beken op 'n aanklag wat na bewering nie gemaak kan word nie. Die verhaal moet natuurlik nog volledig vertel word.

Wat is jou hoop vir hierdie seisoen?
Ou Russiese gesegde - 'hoop is die laaste ding om te sterf' - ek hoop dat ons bo Portsmouth en Tottenham kan eindig. Ek hoop ons kwalifiseer vir Europa. Ek hoop dat mense Alan Curbishley 'n bietjie meer sal waardeer en onthou dat ons onder sy leiding gebly het en hoe die wedstryd die afgelope seisoen werklik wonderlik was - gegewe ons situasie, moet dit beskou word as een van die beste vertonings ooit deur 'n West Ham -span.

Kies u all -time Hammers Eleven
Altyd 'n moeilike een, jy kies die spelers van wie jy hou, of die beste spelers (nie noodwendig dieselfde nie). Gaan u ook kyk na Len Goulden, Ernie Gregory, Ted Hufton, Vic Watson, Sid Puddefoot en Danny Shea, die groot spelers van die vooroorlogse periode? Ek gaan vir my beste XI van die afgelope 30 jaar, net om dit effens eenvoudig te hou:

Phil Parkes, Ray Stewart, Julian Dicks, Billy Bonds, Alvin Martin, Alan Devonshire, Ian Bishop, Frank McAvennie, Carlos Tevez,, Trevor Brooking, Tony Cottee

Ek het moontlik Paulo Di Canio ingesluit, miskien in plaas van Cottee of McAvennie, maar die Nazi -groete van laat lyk nie in die beste belang van die spel nie – Omstrede keuse - Ian Bishop. Maar vra die spelers wat hom as een van die talentvolste hamers ooit beskou.

Wat dink u kollegas van u ondersteuning vir West Ham
Ek werk in hoër onderwys, en as 'n persoon met 'n passie vir identiteit in sport, is ek waarskynlik 'n bietjie vreemd op hierdie gebied. Aangesien sulke mense meestal my verbintenis met West Ham ignoreer (alhoewel dit moeilik is om nie daarvan te weet nie). Ek probeer om nie 'Bubbles' te sing tydens graadseremonies in die katedraal van Canterbury nie, en dit word waarskynlik waardeer. Ek dink dat voetbal nog steeds as iets manliks beskou word, alhoewel my ma die grootste ondersteuner van West Ham in my gesin is, maar ook internasionaal die vordering in die vrouespel, maar ook onder jong vroue uit die werkersklas -agtergrond in die East End en soos gebiede. in Brittanje, is ek nie seker of dit veel meer is as 'n verouderde vooroordeel nie. Daar is ook onlangs wonderlike werk gedoen oor die geskiedenis en sosiale impak van vrouesokker, om maar 'n paar te noem: A Game for Rough Girls: The History of Women's ’s Football in Britain – Jean Williams, Boots and Laces: An Insight in vroue se voetbal in Engeland – Maysun Butros, The Dick Kerr ’s Ladies – Barbara Jacobs, buitenshuis ?: Die posisie van vroue in voetbal (agter die opskrifte): die posisie van vroue in voetbal (agter die nuus) ) – John Williams en Donna Woodhouse, Out of Bounds: Women, Sport and Sexuality – Helen Lenskyj, A Beautiful Game: International Perspectives on Women's ’s Football – Jean Williams, I Lost My Heart to the Belles: Verhaal van die Doncaster Belles – Pete Davies, The Game and the Glory: An Autobiography – Michelle Akers, The Girls of Summer: The U.S. Women's ’s Soccer Team and How It Changed the World – Jere Longman and the nuwe boek oor Hope Powell, Dream to Win.

Voltooi hierdie sin: Die ding wat ek haat oor West Ham, is ...Ek haat niks. Sommige dinge is soms moeilik om die toenemende kommersialisering van die spel te neem (hoewel dit nog altyd daar was), maar miskien meer as die gebrek aan plaaslike spelers, veral uit ons plaaslike Asiatiese gemeenskap met wonderlike begaafde spelers. Ek het 'n klein ou in die straat sien speel ('n seldsame ding deesdae) nie 5 minute van die grond af lyk hy soos Jimmy Johnstone op die bal. As 'n jeugwerker in Oos -Londen het ek die afgelope 30 jaar honderde soos hy gesien, waarom het ten minste nie een van hierdie kinders deurgekom nie?

Voltooi hierdie sin: Die ding wat ek van West Ham hou, is ...
Dat hulle myne is.


West Ham brei opleidingsinisiatiewe uit

Die Stigting het gekies Levett Business Services om hierdie internasionale groeiprogram aan die spits te staan, met voordeel uit die ervaring en kontak daarmee besturende direkteur Neil Levett het die afgelope twee dekades bygedra tot die uitgee van sportindustrie en die organisering van geleenthede.

West Ham United Foundation bedryf tans 'n wye verskeidenheid skemas, van programme vir sosiale insluiting tot afrigteropvoedings- en spelerontwikkelingsprogramme in 13 lande wêreldwyd, wat elke jaar duisende mense betrek.

Al die programme wat deur die Stigting gelewer word, gebruik die krag van die West Ham United FC merk as 'n krag vir goed.

Levett sal fokus op groei binne die internasionale arena, waarin hy verskeie kontakte het.

Hy het ook die taak om programme in die plaaslike Oos -Londen en Essex -omgewing uit te brei.

Die verhouding het reeds vroeë sukses behaal met ooreenkoms om 'n weeklikse sessie vir afrigting by te hou Aveley FC se Parkside -stadion vanaf Oktober.

Bryan Glover, hoof van West Ham United Foundation, sokkerontwikkeling gesê:

Ons is daartoe verbind om ons gemeenskap te verenig, om te reageer op plaaslike behoeftes en om 'n omgewing te bied waar almal kan floreer - in die ooste van Londen, Essex en internasionale gebiede - en hierdie opwindende nuwe vennootskap met Levett Business Services sal ons lewer aan nuwe deelnemers van nuwe plaaslike sentrums sowel as sentrums in die buiteland.

Jongmense tussen die ouderdomme van 7 en 14 jaar kry van die hoogste gehalte afrigtingsessies, asook geleenthede om kulturele kennis en taalaanleer met die internasionale program te ontwikkel.


"Ou stene - geskiedenis aan u voete"

Die Dagger Hey -steenwerke is 'n geruime tyd na 1895 in Crompton Fold, noord van Oldham, gevestig en word op OS -kaarte van 1909 getoon met 'n groot oond van Hoffman -tipe en 'n skaliegroef. Die werke is gesluit en die terrein is gesluit teen 1930. Foto deur David Kitching.

D & S, Brynn

'N Baksteen van Bryn (gespel Brynn in die 19de eeu) naby Ashton in Makerfield. Die enigste werke wat ek in die onmiddellike omgewing kon opspoor, is die Park Lane Brickworks wat teen die 1920's gesluit het.

Daggons Road Brickworks

Die 1900 OS -kaart toon die Daggons Road -aardewerk en steenwerke agter die treinstasie in Alderholt, Dorset. Op die internet is 'n lys van Kellys 1915 van Alderholt se inwoners en besighede en die Daggons Road Brickworks Ltd. aangeteken, maar die naam van die vervaardiger, FWP, is onbekend. Foto en inligting deur Martyn Fretwell.

Gevind in Vernonweg, Nottingham. Foto deur Lorna Ellans.

Dalehall

Geleë in Ellgreave Street, Dalehall, Burslem, Staffordshire, omstreeks 1850, het hierdie werf bakstene van 'n goeie kwaliteit Staffordshire rooi en blou gemaak. Die baksteen hier is tydens die sloping in 2008 uit die Slaterstraat -omgewing van Middle Port gevind. Foto en beskrywing deur Ken Perkins.

Dalton, Lathom

Beide het aan die kus by Crosby, Merseyside, afgeneem.

Nog een van Crosby, foto deur David Kitching.

George Grubb Dalton, Linthorpe, Middlesbrough

George Grubb Dalton, baksteenvervaardiger, bouer en kontrakteur, Linthorpe, Middlesbrough word op 13 November 1888 in die Londense koerant aangeteken as kennisgewing van beoogde dividende. Residence Cambridge Road, Linthorpe & amp handel in Linthorpe, Middlesbrough & amp; Yorkshire. Foto en inligting deur Martyn Fretwell.

Dalton Main Collieries Ltd.

Hierdie onderneming het Silverwood Colliery in Rotherham bedryf. Foto met vergunning van die Frank Lawson -versameling.

Darcy Lever, Bolton

Darcy Lever is 'n township in die noorde van Bolton. Foto's deur Frank Lawson.

Darby Brick & amp Tile Works

DBC = Darby Brick Co. Samuel Darby is gelys by die Victoria Brickworks, Beccles, Suffolk in Kellys 1865 tot 1896 uitgawes wat bakstene, teëls en sanitêre pype vervaardig. Die lys in Kellys 1900 tot 1916 uitgawes is Darby Brothers Ltd. Victoria Brickworks, Beccles. Samuel Darby verkoop ook steenkool en leisteen, en voorsien Engels en buitelandse hout van sy Waveney Sawmill in Gillingham, Suffolk, 'n skuit eienaar, 'n werfvinger en waterdraer. Info en amp gefotografeer in die Museum of East Anglian Life deur Martyn Fretwell.

Darfield Clay Works

Darfield is naby Barnsley. Die webwerf is bedryf as Darfield Clay Works cl865 - cl880. Daarna was die eiendom van James Gooddy met stene gemerk J GOODDY / DARFIELD / CLAY WORKS. Bron: Die Maurice Dobson -museum, Darfield, Suid -Yorkshire. Beelde deur Frank Lawson.

Darlaston Brick Co.

Darlaston Brick Co, baksteenwerke was noordwes van Darlaston en James Bridge-stasie geleë kort na 1900. Daar was ses reghoekige oonde op die OS17-kaart van 1917. Teen 1924 het dit die Darlaston Brick Co.
Bpk., Maar teen 1938 is die terrein skoongemaak en 'n ander bedryf ontwikkel. Foto en inligting deur David Kitching.

Darlow Bros

Darlow Brothers, Old Hall Road, Attercliffe, Sheffield. White's Sheffield & amp Rotherham Directory 1879. Pinfold Lane, Attercliffe, Sheffield. White's Sheffield & amp Rotherham Directory 1893. Meadow Head Brickworks, Chesterfield Road, Sheffield. White's Sheffield & amp Rotherham Directory 1901. Foto en inligting met vergunning van die Frank Lawson -versameling.

Daubhill sien Higson

Davenport

Die Davenport Terra Cotta, Brick & amp Tile Co, was op Garners Lane, Davenport, Stockport. Dit verskyn in die handelsgidse van 1902 en 1906, maar nie in 1896 of 1914 nie, en was in besit van William & amp; Thomas Meadows, bouers en kontrakteurs. Foto en inligting deur David Kitching.

Sien ook William en Thomas Meadows.

Davidson

Gevind in Tweedmouth. Die Davidson Glass Company is in 1867 in Teams, Gateshead, gestig en het 'n fabriek aangrensend aan verskeie steenwerke gebou. Dit is waarskynlik dat hulle óf een daarvan besit, óf dat hulle hul eie bakstene daar laat maak. Inligting met vergunning van Scottish Brickmarks, foto deur Chris Tilney.

T Davies, Billingsley

Die kaarte uit 1892 en 1900 OS toon aan dat hierdie steenwerke net suid van Billingsley, Shropshire en Thomas Davies by die werke in Kelly se 1870 -uitgawe verskyn. Die 1891 -uitgawe lees Thomas Edwin Davies en die volgende twee inskrywings in 1895 en 1909 lees mevrou Elizabeth Davies, Billingsley. Die 1913 -uitgawe bevat nou die Billingsley Colliery Co as eienaars van hierdie werke. Shropshire History -webwerf verklaar dat die werke teen 1914 gesluit was. Info en foto met vergunning van die John Baylis -versameling deur Martyn Fretwell.

Davies, Hereford

Waarskynlik die voorganger van Ralph, Preece, Davies by die Victoria Brick & Tile Works in Hereford. Foto deur Richard Paterson.

J C Davies, Ledbury

Die werke van J C Davies beset wat voorheen die plek was van Ballard se Ledbury -werke (sien ander inskrywing) en later die konfytfabriek van Ledbury Preserves. Gefotografeer in die Butcher Row House Museum in Ledbury deur Richard Paterson.

Davies en Shaw

Davies & Shaw het twee werke gehad wat tussen 1889 en 1892 in handelsgidse verskyn. Die een was die Brick & amp; Marl Works, Hamil Road, Burslem en die ander in Brownhills, Tunstall. Gefotografeer by Apedale Heritage Centre deur Ken Perkins.

Davis & amp Co, Essington

W. Davis is gelys in Kellys 1860 -uitgawe in Essington, Wolverhampton. Dan is die inskrywing Davis & amp. Essington, Wolverhampton in Kellys 1868 tot 1896 uitgawes. Info en foto deur Martyn Fretwell.

Davis, Ickham

Davis het 'n klein baksteenveld in Ickham besit (eintlik is die baksteenveld in die Cherville Lane Canterbury-distrik, net noord van die A257 Canterbury-Sandwich-pad wes van Wingham). 51,2696 lank 1,18435. Foto en inligting deur Chris Blair-Myers.

J Davis, Madeley

In 1851 word John Davis bekend as 'n baksteen- en teëlvervaardiger in Hailes Field, Madeley, Shropshire. Slater se gids van 1859 bevat Davis Jno. Baksteen en teëlmaker Tweedale en Madeley Wood. Hierdie plaveisel is in Bridgnorth deur Mike Shaw afgeneem.

J & T Davis, West Bromwich

Kelly's Staffordshire Directory 1868 & 1872 John & Thomas Davis, Greet's Green Road, West Bromwich. In die 1876 -gids was die lys slegs "J. Davis, Greet's Green, West Bromwich". Inligting deur Frank Lawson.

W Davison, Egton, York

Handgemaak op die North Yorkshire Moors naby Grosmont. G W Davison was 'n plaaslike boer, en daar is blykbaar 'n dammetjie naby die plaas. Foto en inligting deur Sarah Chattenton.

Dawes

Dit is gemaak deur George Dawes, in 'n gebied bekend as Jump, naby Elsecar. George Dawes se hoofrol was die eienaar van die Milton- en Elsecar -ysterwerk. Hy is gebore in die Midlands in 1817 en oorlede in 1888. Foto en inligting deur Chris Shaw.

John Day, Thurmaston

J R Diaken

Gefotografeer by Cawarden Reclamation Yard deur Martyn Fretwell.

Dearden

M A Dearden - Balby, Doncaster, (1871 handelsgids). Foto deur Frank Lawson.

Dearham Colliery

Dearham, naby Maryport, 20 kilometer NNE van Whitehaven. Foto deur Mark Cranston.

Dierbaarheid Waterhuise

Dearness Brick & amp Tile Co, Waterhouses, Co Durham. (Mark Coates, bestuurder). Kelly's Durham Directory 1890. Foto en inligting met vergunning van die Frank Lawson -versameling.

Dearnley Brickworks

Agterkant van die baksteen hierbo. William Carter Stafford Percy van Manchester. Hy was 'n vindingryke kerel wat in die 1840's en 50's 'n aantal patente ingedien het en ook tyd in die skuld vir skuld bestee het.

Dearnley Brickworks was die eiendom van die Rochdale Property and Finance Co Ltd., gestig in 1864. Die kleigrond en werke is waarskynlik geleë in die noorde van die huidige Jamesstraat/Financestraat, wat onmiddellik aangrensend is aan Dry Dock Mills, Littleborough. Die onderneming is in Augustus 1879 beëindig.

James Dees, Whitehaven

James Dees was 'n siviele ingenieur wat hoofingenieur was en daarna direkteur van die Whitehaven, Cleator & Egremont Railway. Hy het die Whitehaven Brick & amp Tile Works in 1853 geopen. Inligting en foto deur Tony Calvin.

Delves B.

Hierdie bakstene is gemaak by die Delves Colliery in Consett, County Durham: dit is suidoos van en ongeveer 'n half kilometer van die yster- en staalwerke af en het 'n kapasiteit van ongeveer 120 000 stene per week. Gewone vuurstene, hoogoondklonte en ander vuursteenartikels wat in die verskillende afdelings gebruik word, word hier vervaardig, en steenkool en klei word verkry by die Delves Pit, wat naby geleë is. Die klei word deur stoomkrag in die ratte opgeneem en word outomaties in 'n groot ysterskiet ingeskakel wat vir die ontvangs daarvan voorsien is. Dit word dan langs 'n horisontale loot wat deur 'n Archimedese skroef gewerk word, vervoer na 'n groot meul met 'n rand, waar dit gemaal word. Dit gaan vervolgens deur geperforeerde plate in die meulpan, waarna dit verhef en afgeskerm word en uiteindelik na die mopmeul oorgedra word. Die dryfkrag, meule en hefrat is van groot sterkte en krag. Daar is tien bakstene wat gelyk is aan 17 000 of 18 000 stene per lading. Die oonde word deur die afvalhitte afgevuur uit vier rye kooks -oonde wat onmiddellik aangrensend is, waaruit die afgasse in een groot rookkanaal opgevang word en na die deur deur die oonde in klein rookgasse onder die vloer van die gemaklike droogskuur vervoer word. Daar is ook 'n klein meul en pers vir die vermenging en vervaardiging van banisterstene, wat in twee geskikte vuurvaste oonde verbrand word, elk met 'n kapasiteit van 10 000 stene. Dankie aan George vir die foto en inligting.

Denby Iron & amp Coal Co. Ltd, Nr Derby

Denby Terra Cotta werk naby Derby

Hugh Stewart word opgeneem as eienaar van die Denby Terra Cotta-, baksteen- en teëlwerke in die laat 19de eeu. Foto's en inligting Martyn Fretwell.

John Evelyn Denison

John Evelyn Denison, 1st Viscount Ossington, besit Ossington Hall, Notts. Van 1820 tot 1873 word hierdie landgoed metselwerk ongebruik op 'n kaart van 1875 getoon. Clayton Patent verwys na die vervaardigers van die baksteenmasjien. Foto en inligting deur Martyn Fretwell.

J Denston

ohn Denston is van 1849 tot 1867 in Garrison Lane, Birmingham, in verskillende handelsgidse gelys. James Denston word dan gelys in Kelly se 1872 en amp White's 1873 uitgawes by hierdie werke. Joseph Derrington was die volgende by hierdie werke tot 1892. Daarna is die St. Andrew's Football Ground in Birmingham City op hierdie voormalige baksteenwerfwerf gebou. Foto deur Mike Joyce & amp Info deur Martyn Fretwell.

Depperhaugh Brick Co.


Die Depperhaugh Brickworks, Hoxne, Eye, Suffolk word in Kellys 1888 tot 1900 uitgawes gelys. In die 1912 -uitgawe (volgende beskikbaar) is die lys van die Hoxne Brickworks Co. Die werke was suid van die dorpie Hoxne langs Fairstead Farm. Foto en inligting deur Martyn Fretwell.

D B Co - S L (Derby Brick Co.)

Foto met vergunning van die Frank Lawson -versameling, vermoedelik Derby Brick Co Ltd. - dit verskyn in die Kelly's Directory van Derbyshire in 1912 - gevind naby Quarndon, Derby.

In die 1932 -uitgawe van Kelly's Directory word The Derby Brick Company in Aston op Trent aangeteken en was nog steeds in produksie in 1941. Alles gevind by 'n baksteenaanwinningswerf in Spondon. Info en foto's deur Martyn Fretwell

Gevind naby die terrein van die steenwerk by Aston on Trent in Derbyshire deur Frank Lawson

Derby Kilburn Colliery Co.

Foto met vergunning van die Frank Lawson -versameling, gevind in Woodhouse, Sheffield

Foto verskaf deur A.K.A. Demik.

Derbyshire Silica Firebrick Co.

Friden brickworks is in 1892 gestig deur John West, 'n Victoriaanse entrepreneur en slim sakeman. Ironies genoeg het hy as kind in Gasstraat in Northampton gewoon. Teen 1881 was hy 'n gasingenieur en het hy 'n verbeterde proses ontwikkel om stadsgas uit steenkool te vervaardig - die Glover West -proses. Hy stig die West Gas Improvement -onderneming in Manchester en besef die behoefte aan hittebestande vorms om as gasvertragings te gebruik. Dit het hom na Derbyshire gebring om die Derbyshire Silica Firebrick Company te stig. Die ligging is gekies as gevolg van die afsettings van ganister in die omgewing wat deur 'n stelsel smalspoorweë in die steengroef gebring kan word. Die onderneming gaan voort as DSF Refractories and Minerals Limited, wat vuurvaste vuursteenstene en blokke vervaardig, veral vir die glasbedryf. Foto's deur Liz Carr.

Gesien op die ou staalfabriek in Workington. Foto deur Richard Cornish

J Derrington, Birmingham

Verwys ook na die inskrywing hieronder vir Derrington, Hay Mills.

Josiah Derrington was voorheen in vennootskap met Edward Hales in Primrose Hill, Duddeston en daarna Leopold Street, Birmingham. Nadat hierdie vennootskap opgehou het, stig Derrington sy eie onderneming en word hy in Kelly se uitgawe uit 1878 gelys as steenmakery by Garrison Lane en verkoop steenkool, kalk, sement, bakstene en skoorsteenpotte in Dartmouth Street, Birmingham. Kelly se inskrywing uit 1883 bevat nou '& amp Sons'. Kelly se uitgawe uit 1890 bevat twee werke, Garrison Lane en Hay Mills, Yardley. Die Hay Mills -werke is in 1889 by Reuben Shipway gekoop, en 'n tweede aangrensende werke is in 1890 by Powley & amp Co. gekoop, albei hierdie werke op Speedwellweg. Slegs die Hay Mills -werke word in Kelly se uitgawe van 1895 gelys, dus Garrison Lane moes teen hierdie datum gesluit gewees het. Beide die Hay Mills -werke word steeds in die lys van my laaste Kelly's -handelslys in 1915 gelys en ek het op die internet gevind dat hierdie twee werke in die 1920's aan Birmingham Corporation verkoop is vir storting. Info & amp Gefotografeer by Four Oaks Reclamation Yard deur Martyn Fretwell.

Derrington en Hales

Josiah Derrington en Edward Hales word gelys in Kelly se uitgawe van 1868 in Leopold Street, Highgate en Great Lister Street, Birmingham. Hierdie vennootskap is in die vroeë 1860's gevorm by 'n werke in Duddeston en dan in Leopoldstraat, maar het teen 1878 opgehou toe Derrington sy eie onderneming stig om boumateriaal te verkoop in Dartmouthstraat en metselwerk by die voormalige Midland Brick Works op Garrison Lane. Info en amp gefotografeer by Four Oaks Reclamation Yard deur Martyn Fretwell.

Derrington Hay Mill

Verwys ook na die inskrywing hierbo vir Derrington, Birmingham.

Foto's deur Frank Lawson - gemaak deur Derrington & Son, Hay Mill, Yardley, Birmingham.

Derwent

Gemaak by Derwent -steenwerke, Dunston. Foto deur Chris Tilney.

Dankie aan Andrew Gardner vir die foto.

Devonshire Co Horrabridge

Gemaak naby Tavistock, Devon. Foto deur Roger Hutchins.

John Dewhurst, Preston

John Davies het hierdie voorbeeld gevind terwyl hy in sy Lancashire -tuin gegrawe het. Die baksteen het ongewoon 'n eindstempel.

Diamant

Gevind in Derby deur Frank Lawson.

Diamant

Die Diamond Brick Co. is gelys in Kelly, West Riding, 1901/1904 te Starbeck, Harrogate. Dit is gesien aan die voet van 'n voormalige muur in die Oatlands -omgewing van Harrogate, beeld PRBCO.

Diamond Jubilee: sien Barnett & Beddows

Diamant, Rawtenstall

The Diamond Brick Co., bedryf 1899 - 1903, Rawtenstall, Lancashire. - I Goldthorpe, Rossendale Rambles, 1985. Beeld PRBCO.

Foto's met vergunning van Colin Driver.

Dickens Bandals

John Henry Dickens, gebore 1859 in Thrussington, word in die 1881 -sensus opgeteken as baksteenmaker, ongetroud, woonagtig te Baudill Brickyards, Burton on the Wolds, Leicester. Teen 1891, nou 32 jaar oud, is hy nou opgeneem as 'n metselaar en getroud met Elizabeth. Sy vader Henry was ook 'n baksteenmaker in Loughborough in die sensus van 1861. Tydens my navorsing het ek verskillende maniere gevind om Baudill te skryf - Bandalls & amp op die baksteenbandale. Een verwysing meld dat Bandalls in die gemeente Burton on the Wolds is, op land wat na die rivier die Soar loop. Hierdie spelling word vandag vir Bandalls Lane gebruik.

Inligting en foto's deur Martyn Fretwell.

R Dickinson & amp; Co Consett

In 1880 was R Dickinson & amp Co die eienaars van Carr House Colliery, Consett. Foto deur Chris Tilney, inligting deur Frank Lawson ..

Digby

Foto met vergunning van die Frank Lawson -versameling, gemaak deur Digby Colliery Compsny, Giltbrook, Nottingham - gevind naby Ilkeston.

Dille

Jno Dilks, Rotherham Road, Parkgate, Rotherham, South Yorks. White's Sheffield & amp Rotherham Directory 1879. Foto en inligting met vergunning van die Frank Lawson -versameling.

Dimson - sien Plymouth

Dinnington

Dinnington Main Colliery Co.

Bob, wat naby Rotherham gevind is deur Bob Gellatly, dink dat dit waarskynlik gemaak is deur die Dinnington Main Colliery Company

Disley: sien JP Morris

Dixon & amp Co, Blackburn

Gesien by Cawarden Reclamation. Foto deur Nigel Furniss.

Dixon & Seun, Blackburn

Foto met vergunning van die Colin Driver -versameling.

J Dixon & Sons, Horwich

Foto's met vergunning van die Colin Driver -versameling.

J Dixon (Sheffield)

Oorsprong nie bekend nie: - Moontlik - Dixon & amp Co., Penistone Road, Sheffield. Foto en inligting met vergunning van die Frank Lawson -versameling.

W. A. ​​Dixon, St. Albans

William Alexander DIXON was die seun van 'n koringhandelaar in St Albans. Hy was gevestig in Almaweg en was verbonde aan 'n baksteenwerf in Sandpit Lane vir ongeveer 'n dosyn jaar vanaf ongeveer 1891. dankie aan Chris Reynolds vir die foto en inligting.

Dobson en Barlow

Dobson en Barlow van Kay Street Machine Works, Bolton, vervaardigers van tekstielmasjinerie. Daar word aanvaar dat hulle ook belange in steenwerke gehad het. Baksteen gevind in Lancashire.

M Dodd

M Dodd, Dilston Park, Corbridge, Northumberland, 1864 - 1879. Bron: - P J Davison "Brickworks of the North East". Gefotografeer te Consett, Co Durham 2016 deur Frank Lawson.

Foto met vergunning van die Graham Hague (Sheffield) -versameling

Daniel Doncaster

Gemaak deur Daniel Doncaster, gevind deur Michaela in Grimesthorpe, Sheffield.

Foto met vergunning van die Frank Lawson -versameling.

Kellys 1925 Directory records - Daniel Doncaster & amp Sons Ltd, Brick Manufacturers, Klondyke Brickworks, Middlewood Road, Hillsborough, Sheffield. Foto deur Martyn Fretwell en inligting deur Frank Lawson.

Donington Sanitary Pipe and Fire Brick Company Limited

Dordon

Kelly se gids van 1928 teken die werke op as die Dordon Brick & Tile Co. Tamworth saam met J. Adcock. Bestuurder, dan word die onderneming in die 1936 & amp; 1940 -uitgawes nou aangeteken as die Dordon Brick Co. met Thomas Slack as eienaar. Foto en inligting deur Martyn Fretwell.

Dories

East Morton, West Yorks, gevind. 17-04-16, foto deur Frank Lawson.

Dorking

Foto's deur Richard Symonds. Die onderste een het hul dubbele diamantsimbool.

Dorman Long

Gevind by Consett, foto deur Vicky Carr.

Dorrington

Dit was 'n klein onderneming in die dorpie Dorrington, naby Sleaford, Lincolnshire. Die onderneming het nie baie jare gehou nie, aangesien die kleipit vol water was. Daar word beweer dat Skegness Clock Tower uit hierdie bakstene gebou is. Foto en inligting deur David Rogers en foto deur Stephan Long.

Dorset Fire Brick Co.

Die Dorset Fire Brick Co. Ltd word in Kelly se 1880 -uitgawe gelys as vervaardigers van vuursteen, wit en blou stene, rooi, dun en ampte Brosley -dakteëls, nokteëls, vloervierkante, blou verglaasde stal en straatstene by Hamworthy Junction, Poole met Frank Gwynne Wheatley as sekretaris. Foto en inligting deur Martyn Fretwell.

Doseley Brick Co Ltd.

In 1928 het die Doseley Brick Co. Ltd. (later Doseley Pipe Co. Ltd.), een van die Johnston -groep maatskappye, by Doseley gewone bakstene begin maak uit die klei -oorlading in die basaltgroef daar. Die werke het in 1932 verander na die vervaardiging van sout geglasuurde pypware en het voortgegaan met die vervaardiging van verglaasde kleipype tot c. 1975.

W Dougill

Foto met vergunning van die Colin Driver -versameling.

William Dougill & Sons, Mount Pleasant Brick & Tile Works, Chorley New Road, Horwich Lancs.

H Doulton & amp Co, Rowley Regis

Gevind in Dudley deur Simon Patterson.

Gevind in Southport deur Simon Patterson

Foto's deur Martyn Fretwell.

Foto deur Andy Mabbett. Gelisensieer onder die Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported-lisensie.

Blou Doulton -stene is gemaak by die Rowley Regis -werke onder Henry Doulton, broer van John wat die St Helens -onderneming bedryf het. Foto's deur David Kitching.

Doulton Lambeth

Die voorkant en sy van 'n Doulton Lambeth -baksteen wat deur Jessica ontdek is terwyl sy 'n huis in Bermuda opgeknap het.

Doulton, Londen

Doulton, St. Helens

Gevind tydens herstelwerk aan 'n kothuis in Bethesda, Gwynedd deur Gwyn.

Gevind in Southport deur Simon Patterson.

Rooi Doulton -stene is deur John Doulton by die St Helens -werke gemaak. Foto's deur Martyn Fretwell.

Dovenby

Dovenby Brick and Tile Works, Dearham, Carlisle. Inligting en foto deur Mark Cranston.

Dow Moor

Geen inligting nie. Foto deur Martyn Fretwell.

Af, Glastonbury

Albert Down word tussen 1872 en 1889 as 'n baksteen- en teëlvervaardiger in handelsgidse aangeteken. In 1881 het hy 10 mans in diens gehad. Voorheen het sy vader die werke van 1840 tot 1850 bedryf toe hy 15 laneerders in diens gehad het. Teen 1861 is hy dood en Albert bestuur die onderneming. Die werke het bekend gestaan ​​as Edmund Hill Pottery en was geleë op Wellsweg, Glastonbury. Foto deur John Biggs.

Downes en Rayner

Downes en Rayner, Gestingthorpe, Essex. Uittreksel uit 'n BBS -artikel oor die Hedingham -baksteenbedryf: "Opeenvolgende lede van 'n ander Rayner -familie het steenwerke in Gestingthorpe besit, net soos John Downs, wat ook die Postrnaster, Iron Founder en 'n boer in Gestingthorpe was." Foto deur Frank Lawson.

Dreineer

Gevind deur Frank Lawson by 'n veldafvoer naby South Wheatley in North Notts. 'N Paar boeiende inligting van Arthur Brickman: Alhoewel ek nie die vervaardiger van hierdie spesifieke baksteen kan identifiseer nie, kan ek agtergrondinligting byvoeg. Tot 1850 is belasting betaal op alle stene wat gebruik word vir die bou van eiendom, maar dié wat vir infrastruktuurprodukte gebruik word, is vrygestel. Om belastingaanspreeklikheid in sulke gevalle te vermy, het die vervaardiger hul dreineringsstene dienooreenkomstig gemerk, en dit is 'n voorbeeld. Ek het egter soortgelyke items teëgekom in die bou van voetstukke, veral op kolwerywerwe. Ongetwyfeld sou die gewraakte items, sodra die struktuur voltooi was, weggesteek word en 'n besparing op die algehele koste op koste van die staatskas behaal word!

Gefotografeer by die herwinningswerf van Beeston. Foto deur Martyn Fretwell.

Droom

Byna seker 'n verkeerde spelling van die bogenoemde inskrywing. Gevind op 'n plaaspad buite Pocklington, East Yorkshire deur Carla van Beveren.

Drake & amp Co, Paignton

Kelly's Directory 1902 tot 1919 bevat Drake & amp Co Ltd, Collaton St Mary, kantoor in Paignton, 10 High St, Totnes. Daar is geen inskrywing vir 1923 nie. Die woeks is waarskynlik die op OS -kaarte gemerk as Collaton Brick Works, noord van Boroughweg, naby Clayland Cross. Foto deur Andrew Florey.

William Dransfield & Son, Besom Hill, Oldham

William Dransfield & Son Ltd., Besom Hill Brick, Tile & amp Sanitary Pipe Works, Besom Hill, Moorside, Oldham. Foto deur David Kitching.

Draper

W. Draper, 'n Plaveiselsteen gevind in Coalbrookdale.

Martyn Fretwell skryf:- W. Draper word gelys as die eienaar van die Hall End Brick Co. Church Lane, West Bromwich in Kellys Staffs. 1904, 08, 12 & amp 16 uitgawes. As werk is die Hall End Brick Co. gelys in Kellys 1896 tot 1940 uitgawes. In 'n artikel op die web word die steenwerke as die laaste wat in West Bromwich gesluit is, aangeteken, maar daar is geen sluitingsdatum nie, en dit was moontlik in die veertigerjare, aangesien die kaart van 1950 slegs die kleigrond as 'n klein meer toon.

Dry Dock: Sien Dearnley Brickworks

Thomas Duckworth

Thomas Duckworth, Broughton Bar, Accrington, Lancs. Worrall's Directory 1897. Info van Frank Lawton.

Duddell, Fenton

Gevind op 'n Staffordshire -plaas deur Cheryl Owen.

Duffield

Die voorkant en agterkant van 'n Duffield -baksteen, I J, kan baie goed die voorletters van die eienaar wees. Foto met vergunning van die Frank Lawson -versameling.

Dugmore, Heath Town

In 1899 woon Isaac Dugmore, voorheen van Willenhall, en 'n ysterpoetser op North Farm, Heath Town, en word nou as 'n baksteenmaker aangeteken. Isaac is oorlede in 1903. Info & Foto deur Martyn Fretwell met vergunning van die Bill Richardson Collection in Southwick Hall. Martyn voeg by:- Isaac Dugmore & Sons word opgeneem as eienaars van die Midland Brick Works, New Cross, Heath Town, Wolverhampton in Kellys 1896 en 1900 uitgawes.

Dukinfield: Sien John Hall & Son

Dumbleton

Dumbleton Brick & amp Tile Works, Nr. Evesham. (James Taylor en Seun)

Die steenwerke is gestig deur Edward Holland, die eienaar van Dumbleton Hall, om stene te voorsien vir die bou en verbetering van geboue op die landgoed. In 1851 word 'n William Taylor bestuurder van die werke, en in die 1880's neem sy seun James die beheer oor en lyk dit of die steenwerke later as James Taylor & Son bedryf is. Die werke het teen 1901 gesluit. Meer kan op hierdie skakel gelees word.

Foto deur Nigel Furniss, inligting deur Frank Lawson en Martyn Fretwell.

Dunkerton

Alhoewel dit aanloklik is om aan te dui dat hierdie baksteen in die Dunkerton Colliery in Somerset vervaardig is, kan ek geen bewyse vind dat die kolwer ooit 'n baksteenoond bedryf het toe dit in 1906 oopgemaak het tot dit in 1927 gesluit is nie.Ek dink dat hierdie baksteen moontlik vroeër as 1900 is en gemaak is by 'n onbekende klein steenwerk in die Dunkerton -omgewing. Foto deur Eric Taylor.

Dunlop & Son, Reading

Gevind naby Tilehurst, Berkshire deur Nigel Mack. George Dunlop verhuis van Berwick op Tweed na Reading en stig 'n onderneming as steenkoolhandelaar, southandelaar, voerhandelaar en baksteenmaker by Tilehurst. Die onderneming het in Januarie 1882 aan sy seun Herbert oorgegaan. Dit het blykbaar die werking van die Kentwood Kiln, Gipsy Lane, Tilehurst, Reading, ingesluit. Die huurperiode is in 1892 bepaal en daar was 'n verkoop op die perseel op 25 Mei van daardie jaar. Die terrein is daarna grotendeels opgeneem deur die uitgebreide aangrensende Kew Kiln en op die oond is 'n pompstasie vir die waterwerke Tilehurst en Pangbourne opgerig. Dit dui daarop dat die baksteen dateer voor 1892. Inligting verskaf deur David Kitching en Alison Pinto.

Dunton

Meadham's Farm Brickworks in Ley Hill, Chesham, Bucks was oorspronklik besit en begin in 1937 deur die Dunton Brothers. Die werke is in 1997 deur Martin Warner oorgeneem en na die aankoop van verskeie ander steenwerke, het Warner Dunton's in sy Michelmersh -groep opgeneem, terwyl die Ley Hill -werf die Dunton -naam genoem het. Hierdie werke het in Mei 2013 gesluit weens hoër produksiekoste en verminderde kleireserwes. 'N Aansoek om die werke in 'n stortingsterrein te omskep, is in Augustus 2015 van die hand gewys. Info & amp Gefotografeer by Bursledon Brick Museum deur Martyn Fretwell.

Dunton Green

Dunton Green Brick, Tile & amp Pottery Works. 'N Omvattende weergawe hiervan werk op hierdie skakel. Foto deur Martyn Fretwell.

Dunwear, Bridgwater

Die Dunwear Co was tussen 1883 en 1958 in Bridgwater bedrywig. Vanaf die laat 18de eeu het baksteenwerk 'n belangrike plaaslike bedryf geword en vandag is daar die Brick and Tile Museum. Hierdie voorbeeld is gevind in Farnham, Surrey. Foto en inligting deur Ben Black.

Dunwell Pocklington

J & amp; Dunwell. Bullnose -baksteen, met dieselfde naam in die padda aan weerskante en waarskynlik gemaak by die Burnby Lane Brickworks in Pocklington. John Nottingham het ondersoek ingestel na die Dunwell's en gevind dat die 1901 -sensus van James Dunwell se steenmaker Alban op Burnby Lane woon (naby die Workhouse, dus vermoedelik toe hy die Pocklington Brick & Tile Yard bestuur het). Teen 1911 het hy die baksteenwerf in Darlington bestuur, en uit die sensusopgawe blyk Alban en sy gesin daar naby. Let egter daarop dat beide hul seuns in Pocklington gebore is, en dat hulle geboortes onderskeidelik in Pocklington in 1902 en 1904 geregistreer is, sodat dit lyk asof hulle op Burnby Lane gewoon het gedurende die periode van ten minste 1901-1904 (met getroud in Sheffield in 1900). John se mening is dat 'J & amp J Dunwell' waarskynlik James en sy jonger seun Joseph sou wees (James se kleinseun, James was ook te jonk om 'n baksteenmaker te wees)

James Dunwell was 'n baksteenmaker uit Leeds, en verhuis daarna saam met sy seun Alban na die Mill House in Egton Bridge met die sensus van 1891. Albei was messelaars, wat vermoedelik per trein na en van die groot baksteenwerf in die ry by Grosmont (net noord van die stasie, oorkant die ysterwerk) pendel. Hulle was moontlik nooit in Pocklington gevestig nie, maar was net soos die ander eienaars en/of bestuurders (Alban woon in 1901 'n paar deure van die Workhouse op Burnby Lane). In 1901 woon James en jonger seun Joseph in Darlington, albei messelaars, en dit was waarskynlik die 'J & amp J Dunwell'. (Let op die 'skroefkoppe' op die paddas, kenmerkend van ander Pocklington -produkte.)

James is in Q3 van 1907 in Darlington oorlede - vgl. 'James Dunwell (Trustees of), Brickmakers' in die Kelly's Directories for Pock van 1905 en 1909 (sien hierbo). Dit is onseker oor wat toe met Joseph gebeur het, maar Alban was teen 1911 bestuurder by die steenwerke in Darlington.

Inligting vanaf die Pocklington History -webwerf en foto deur Carla van Beveran.

W Duogill - sien Dougill

Durant

Henry Durant, Brick & amp Pipe Maker, Stapenhill, Burton on Trent, Staffs. in JG Harrod & amp. se pos- en handelsgids van 1870 van Derbyshire, Leicestershire, Rutland en Staffordshire. Foto deur Martyn Fretwell.

Durex

In die vroeë 1900's het Stanley Bros. Ltd. 'n nuwe erf, nr. 5, in die Bermuda -distrik in Nuneaton geopen om klei te gebruik wat uit die Newdigate Estate verkry is. Die stene, wat slegs blou boustene en verhoudings vervaardig het, het gou 'bekend geword vir hul uitnemendheid in kleur, vorm en duursaamheid'. Dit het Reginald Stanley en die maatskappy laat besluit dat hulle 'n geregistreerde handelsmerk nodig het wat op hul stene aangebring kan word om 'n kenmerkende handelsmerk te skep. Die presiese verduideliking vir die handelsmerk is onbekend, maar dit word gewoonlik aanvaar dat die katalogusse van Stanley Bros die eienskappe van die stene bevat, insluitend die woorde DUURBAARHEID en uitnemendheid. Die 'Durex' -handelsmerk is aanvaar en goedgekeur deur die' Office for Patents, Designs and Trade Marks 'in Londen met die Registrasiesertifikaat, nr. 251663, uitgereik in April 1903. Dit was aanvanklik 14 jaar geldig vanaf 22 Januarie 1903, maar later het uitbreidings dit tot ongeveer 1967 geldig gehou. Die bakstene was dikwels aan die een kant wit geglasuur, bedoel vir die bou van bakkerye, kombuise en slagterspersele en vir toiletblokke, oral waar die gemak van skoonmaak 'n belangrike faktor was. Die London Rubber Company het 'n soortgelyke handelsmerk in 1929 geregistreer. Dit was toegelaat, aangesien die handelsmerke vir verskillende klasse items was. Die baksteen is gered uit 'n openbare sloop van toilet in Worksop, Notts deur Tony Bak. Foto en inligting deur Ray Martin.


Program maandeliks - te koop, aanbiedings en gesoek

AANBIEDINGE VOOR 31 JULIE asseblief vir die volgende - skriftelik, per telefoon of e -pos. Posgeld en amp verpakking teen koste. 1988 Champions League -eindstryd - Juventus teen Real Madrid. UEFA Cup Winners Cup 1996 - Nice v Kilmarnock. UEFA Cup -eindstryd 1996/97 - Inter teen Schalke. ICFC 1963 - Sheffield Wednesday teen Keulen [tc]. UEFA 1996 - Slavia Prague teen Bordeaux. Champions League 2001 - Anderlecht v Leeds. Champions League 1998/99 - Dynamo Kiev v Bayern München. Europese beker 1959 Shamrock Rovers v Nice. 1997 Urawa Red Diamonds v Man Utd. 1954 Kidderminster teen Oostenryk Innsbruck. 1951 Aston Villa teen Liverpool. Toestand van ouer programme wat ooreenstem met ouderdom, maar in 'n goeie versamelbare toestand.

ALAN AIREY, 3 HOWE END COTTAGES, EMBLETON, COCKERMOUTH CA13 9XX, 01768 776582, [email protected]

AANBIEDINGE Teen 31 Julie 2021. 47/48 Southwick v Bexhill Town, Doncaster Res v Gainsborough Trinity (25 Des) (T/C Pencil SOF), Bromley v Southall 49/50 Leicester v Chesterfield, Reading Res v Arsenal, Reading Res v Leicester, Blackburn v Liverpool (FAC Pirate deur T Ross) (T/C), Chesterfield v Coventry (T/C) 50/51 Doncaster v Grimsby, Southampton v Chesterfield 51/52 Chester v Tranmere 52/53 Cambridge Utd v Great Yarmouth, Shrewsbury v Chesterfield (FAC), Chesterfield v Hartlepool 53/54 Brighton Res v Arsenal (Potlood T/C) 54/55 Workington v Chesterfield, Chester v Workington (Pencil H/T), Doncaster v Notts County + 2 Auto's 55/56 Haywards Heath v Bedford Town A (Frayed Edge), Hartlepool v Stockport, Stockport v Carlisle, Chester v Stockport + Pamflet vir Monty Wright's Benefit Match 56/57 Workington v Hartlepool, Manchester Utd v Southampton (FAYC) 57/58 Tilbury v Epping Town, Ilkeston Town v Langwith M, W, 58/59 Kettering Town v Cambridge Utd (SLC), Chesterfield v Mansfield, Chester v Barrow 59/60 Oxford City teen Oxford Y.M.C.A. (Oxon Seniorbeker) 60/61 Wolves Res v Sheffield Utd, Clacton Town v Cambridge Utd (FACQ), Ilkeston Town v Shirebrook, Brighton Res v Birmingham, Hemel Hempstead Town v Berkhamsted Town (St Mary's Cup Final) (T/C SOF) 61/62 Cambridge Utd v Histon (East Anglian Cup), Faversham Town v Cray Wanderers (FAAC) 62/63 Stalybridge v Hyde Utd (FAC) 64/65 Wood Green Town v Hoddesdon Town, Guildford City v Bedford Town, Bromley v Clapton, Chesterfield Res v Sheffield Utd (SOF), Aston Villa v Wolves (FAC Pirate by Tuckett's) 65/66 Margate v Cambridge Utd, Tring Town v Rickmansworth Town (Hert's Senior Cup), Stockport Res v Macclesfield, Chester v Newport (Welsh Cup Replay), Hyde Utd v Stalybridge (Cheshire Senior Cup) (T/C), Uxbridge v Harwich & amp Parkeston 66/67 Stalybridge v Tranmere Res, Rhyl v New Brighton, Folkestone Town v Bedford Town, Hamlet Court v R.T.S. (Southend Sunday Challenge Cup Final) 67/68 Wycombe v Clapton, Banbury Utd v Burton (Midlands Floodlit Comp '), Hampton v Barking (FAAC), Runcorn v Chester Res, Hamlet Court v Sparton Ath (Southend Sunday Charity Cup Final) 74/75 Prestwich Heys v Sandbach Ramblers, Prestwich Heys v Witton Albion 75/76 Bourne Town v Peterborough Utd (Friendly Aug), Middlewich Ath v Stalybridge, Middlewich Ath v Rhyl 76/77 Watlington Town v Barton Rovers (FAV) 77/78 Barrow v Boston Utd, Bramhall v Prescot Town, Rhyl v Marine, Prestwich Heys v Marine, Histon v Gorleston, Prestwich Heys v Radcliffe Borough 78/79 Frickley Ath v Hallam (Sheffield County FA Senior Cup) 79/80 Formby v Northwich Victoria ( FAC), Hadleigh Utd v Ransomes 80/81 Fleetwood Town v Stalybridge 81/82 Burscough v Stalybridge, Chester v Sunderland (FAYC Replay) 86/87 Chester v Leeds (FAYC) 90/91 Portsmouth Res v West Ham 92/93 Luton Res v West Ham, Exeter Res v Yeovil 93/94 Arsenal v Brentford (FAYC Replay), Arsenal v Stoke (FAYC), Exeter Res v Birmingham 94/95 West Ham v Wimbledon (FAYC) 96/97 Chesterfield Res v Chester 1997-2005 Ronnie Moore Bestuurder Rotherham Utd Autograph Hand onderteken Color Magazine 4 "v 6" 97/98 Arsenal v Exeter (FAYC) 98/99 Arsenal v West Ham (FAYC) 99/00 Arsenal v Watford (FAYC), Arsenal v Leeds (FAYC) 00/01 Watford v Wimbledon (spanblad) 01/02 Kings Lynn V Leyton Orient (vriendelik) (spanblad), Scunthorpe v Leeds Twee ongebruikte kaartjies (5 Aug), Portsmouth Res v Cambridge Utd 03/04 Gillingham v Wimbledon (Teamsheet), Huddersfield v West Ham (FAYC) 10/11 Exeter v Wimbledon (31 July) (Teamsheet), Notts County v Exeter (Teamsheet) 15/ 16 Scunthorpe v Wrexham (FAYC) 16/17 Shrewsbury v Wimbledon (spanblad), Carlisle v Cambridge Utd (spanblad) 19/20 Forest Green v Exeter (spanblad) 20/21 Scunthorpe U23 V Huddersfield (spanblad), Scunthorpe U23 v Salford ( Spanblad).

BOB FRENCH, 21 PINN VALLEY ROAD, EXETER EX1 3UF, 01392 466804, [email protected]

BRITSE AUTOGRAFIEKLUB VOETBALVEILING. Meer as 1 200 ondertekende voetstukke word aangebied. 'BIG SIX' -klubs se spelers handtekeninge, plus Aston Villa Everton Fulham Leeds Newcastle West Ham Engeland en ander International Stars. Gesigneerde poskaartportrette en groot foto's, ens., Wat alle tydperke dek. Stuur 'n e -pos of stuur 'n groot letterstempel vir die katalogus.

PETER VALE, 25 OAKMEADOW CLOSE, KITTS GREEN, BIRMINGHAM B33 0AQ, [email protected]

WEMBLEY ROYAL BOX MATCH KAARTJIES TE KOOP 2007-2017. Engelse internasionale en Carling Cup -eindstryd. FA Trophy en FA Vase Finale kaartjies met programme en spanblaaie. FA -handboeke, Fair Play -toekenningsbrosjures. E -pos vir volledige lys.

MIKE DENNIS, 24 ST AUDREY AVENUE, BEXLEYHEATH DA7 5BX. [email protected]

AANBIEDINGE TOT 30 JULIE. Volle stel Scunthorpe United -tuisspanvelde 2020/21. Scunthorpe United programme huise 2020/21. Newport, Carlisle, Forest Green, Cambridge, Salford City - Colchester (Joint), Morecambe, Bolton (joint), Leyton Orient, Barrow, Mansfield (joint), Bradford City (verlate), Grimsby, Port Vale (joint), Oldham, Harrogate, Cheltenham, Exeter, Scunthorpe United, weg 20/21. Tranmere Rovers, Cheltenham, Exeter, Port Vale, Harrogate Town, Southend United, Walsall, Stevenage, Colchester, Bolton Wanderers, Salford City.

PETER NEAL, 4 OXFORD COURT, CLEETHORPES DN35 8RD, 07702 118534

AANBIEDINGE VOOR 31 JULIE TOTTENHAM (SPURS) 1934-35 SOUTHEND RESERVES (V CR, NICKS, TEARS, HALFTIMES) TOTTENHAM 1951-52 SCUNTHORPE (FAC) (SOF, TC) IERLAND v ENGLAND 1962-63 WINDSOR PK. PETERBOROUGH UNITED v NOTTINGHAM FOREST 1975-76 FA CUP GENERIC MATCH MAGAZINE [UNIEK).

AANBIEDINGE teen die einde van die maand minimum £ 7,50 elk. Aldershot huise 20/21 Chesterfield Bromley uitverkoop. Aldershot weg 20/21 Eastleigh, Woking, Altrincham, Chesterfield, Borehamwood, Stockport, Maidenhead, Halifax, Solihull, Dagenham, Barnet, Weymouth, Sutton, Kings Lynn Town, Harringay (FR) Stains, (FR), Hanwell (FR), Tonbridge ( FR). WAKKER v Dagenham 19/20 gekanselleer week voor League opgeskort Dagenham geweier het om te reis. Min aanbod £ 10. SPURS teen Man United 59/60 seerower bevlek. FULHAM v Man United 71/72 FR (sm) ALDERSHOT v QPR FR 88/89 LEEDS v Colo Colo het in Australië gespeel. ARGENTINA teen Noord -Ierland 1958 Wêreldbeker -eindronde Engeland teen Griekeland 1971. GRIEKENLAND teen Engeland 1971, MALTA teen Wallis 1979, MALTA teen Engeland 1971. ENGELAND teen Cyprus 1975 auto 3 keer deur Malcolm McDonald wat 5 in die wedstryd behaal het.

PHIL MOORE, 31 WILCOT CLOSE, BISLEY, SURREY GU24 9DE, 01483 872713, [email protected]

AANBIEDINGE TOT 31 JULIE. INTERNASIONALE. 1954 NOORD -IERLAND v Engeland (krammetjies ontbreek). 1957 NOORD -IERLAND v Italië. 1958 REPUBLIEKE IERLAND v Pole. 1962 ENGELAND v Frankryk (European Nations Cup). 1968 Roemenië teen Engeland. 1972 Europese toernooi program. 1973 The Three v The six (gemeenskaplike markprogram). 1980 SPANJE teen Engeland. 1982 Wêreldbeker -brosjure (Spaanse uitgawe). 1985 VSA teen Engeland. 1990 Wêreldbeker -brosjure (Italiaanse uitgawe 116 bladsye). 1995 ENGELAND teen Nigerië. 2001 DUITSLAND teen Engeland (Wêreldbekertoernooi 5-1 teen Engeland).

JULIAN CLARK, 11 BATTALION WAY, THATCHAM, BERKSHIRE RG19 4RN.

GESOEK - ARSENALE PERSFOTO'S alle seisoene. Stuur asseblief besonderhede van die beskikbare, tesame met pryse.

PAUL MATZ, TANNINGTON TERRAS 11, LONDEN N5 1LE, 07850 920899, [email protected]

BOURNEMOUTH/BRANKSOME GASWORKS GESOEK. Enigiets oorweeg. Programme, foto's, wedstrydkaarte, ens. Kontant Betaal of ruil PRE en naoorlogse Poole.

PARTICK THISTLE HUIS EN AFWEGINGS VOOR 1955. Na meer as 40 jaar se insameling, is ek nou op 'n missie om die gapings in my Thistle -versameling te probeer vul. Ek het dit reggekry om dit tot 12 huise van die oorlog tot op hede en 18 keer af te kry. As iemand voor 1955 programme vir Thistle -speletjies het en wil verkoop, stuur 'n e -pos of skryf. Ek betaal graag die beste pryse om die leemtes te vul, solank my vrou dit nie agterkom nie!

DOUGLAS MCCREA, 228 QUEEN VICTORIA DRIVE, GLASGOW G13 1TN, 0141 959 5185, [email protected]

AANBIEDINGE ASSEBLIEF VIR 31 JULIE: ARSENAL 49/50 v Huddersfield tcs, Stoke tcs, Spurs 50/1, ASTON VILLA v Wolves 48/9, Ajax v Spurs 73/4 Friendly sl.crs, BAYERN MUNICH v Spurs 83/4 sl.crs, BLACKPOOL v Blackburn 47 /8, BOLTON v Stoke 45/6, BOURNEMOUTH v Torquay 55/6, BRADFORD PARK AVENUE v Doncaster 47/8 sotp, BRIGHTON v Watford 56/7 4 page sotp, CAMBRIDGE CITY v Cambridge United 64/5 Eastern Prof, Cup, CARDIFF v SPURS 55/6 sl crs, CARLISLE v Hudderfield 61/2 LC, CHARLTON v Spurs 50/1 sl.mk, Chelsea 64/5 (Hewie Testimonial), CHELSEA 1970 Purnell Magazine Special, CHESTERFIELD v QPR 48/9 sl crs , DERBY v Everton 47/8 sl crs DARLINGTON v Hartlepools 45/6 ss Durham Cup Semi-Final, DUKLA PRAGUE v Honved 65/6 ECWC, ENGLAND SCHOOLS 'v Scotland 51/2 (Duncan Edwards playing) rs, FULHAM v Brentford 44 /5 ss, GATESHEAD v Carlisle Reserves 61/2, ILFORD v Grays 67/8 FAC, ICELAND v Scotland 85/6 WCQ, KINGSTONIAN v Enfield 63/4 Amateur Cup Semi @ Chelsea, LIVERPOOL v Fulham 49/50, NORTHAMPTON v Arsenal 65/6 sl.mk, NOTTINGHAM FOREST v Notts C ounty 49/50 sl.crs, PLYMOUTH v BARNSLEY 47/8 sl.crs, PORTSMOUTH v Manchester United 81/2 Friendly, RAITH ROVERS v Petach Tikva 60/1, READING v Watford 51/2, Wisbech 57/8 FAC, SPORTING LISBON v Newcastle 68/9 UEFA Cup, ST.JOHNSTONE v Third Lanark 63/4, SPURS 50/1 v Middlesbrough sl.fld, Sunderland sl.fld, WBA sl.fld, SPURS 1990/1 MERCURYCARDS Herdenking 1ste uitgawe (verseël) , WEST HAM v Chelsea 44/5 LC Semi-Final @ Spurs sotp & amp tcs, WOLVES v Tiflis Dynamo 60/1 Friendly mk OORSPRONKLIKE AUTOGRAFIES OP GROOT TYDSKRIFFOTO'S: LEN ASHURST, CHARLIE BAKER (Brighton), GEOFF BARNSLEY (Plymouth), BRIAN CARTER (Portsmouth), WILF CARTER (WBA), JOHN CHRISTIE (Southampton), NIGEL CLOUGH, ANTHONY COOK (BristolCity), VIC CROWE, , GLEN HODDLE (as jong speler), SAM LAWRIE (Charlton), REG MATTHEWS, MICK McGRATH (Blackburn), BRIAN RICHARDSON (Sheffield United), RAY WILKINS (as jong speler), BOB WILSON (Preston), TONY WOODCOCK (Forest) OORSPRONKLIKE AUTOGRAFIES OP KLEINMAG -FOTO'S: TERRY ALLCOCK, JOHN ANGUS, GEOFF BRADFORD, PETER DOBING, MIKE ENGLAND, TREVOR HOCKEY, ALAN HODGKINSON, LAWRIE LESLIE (Stoke), WILF MANNION, STAN MATTHEWS (at Stoke), BRIAN MILLER (BRIAN MILLER (BRIAN MILLER) teen Arsenal), JOHN SILLETT, TONY TOWNER (Brighton), TERRY VENABLES (by Chelsea), TOMMY YOUNGER ANDER OORSPRONKLIKE AUTOGRAFIES: LUTON 46/7 26 motors op gewone kaart, insluitend Frank Soo, GILLINGHAM 55/6 11 motors agter op die brief, MANCHESTER VERENIGDE 80's 17 OORSPRONKLIKE AUTO'S OP VLAKPAPIER INCL FERGUSON, ROBSON, WHITESIDE, MORAN, ROBINS, HOGG, ANDERSON ens: DENIS WET OORSPRONKLIKE AUTO OP TERUG VAN TESTIMONIALE PROGRAM v Ajax BOEKE: ACCRINGTON STANLEY Volledige rekord 1894-1962 Breedon no D/J, ARSENAAL Gunners On The Target 1961 1st Edition sl trs to D/J CHELSEA Voetbalboek nr.5 KOERANTE: ARSENAL LONDON AAND STANDAARD 10/5/71 Double Tribute, SPURS LONDON AAND STANDAARD 17/5/82 FAC voorskou WES HAM LONDON AAND STANDAARD 1/4/80 FAC Semi-finale voorskou.

MIKE WORRALL 15 WOODCOTE GREEN, DOWNLEY, HIGH WYCOMBE, HP13 5UN 07778 425787 [email protected]

AANBIEDINGE TOT 30 JULIE ASB - RANSOM & amp MARLES v Burton Albion reserves 11/10/1958 vg, v Clay Cross 4/10/1952 vg, v Shirebrook mw 15/11/1958 vg, MANCHESTER CITY v Sunderland 3/10/1925 rs, QUEENS PARK RANGERS v Brighton & Hove 27/3/1920 g, SHEFFIELD UNITED v Preston North End 6/12/1913 ex bound g, WEST BROMWICH ALBION v Birmingham 26/12/1920 slytasie tot rande anders g, COVENTRY CITY v Nottingham Forest 15/10/ 1956 fr vg

PAUL WILKINSON, 15 VICTORY CLOSE, KIRKBY IN ASHFIELD, NOTTINGHAMSHIRE NG17 7GB, 01623 755903, [email protected]

GESOEK Leeds Utd v Rotherham Utd League Cup -program 15/1/1962. 4de ronde herhaling.

MIKE COLLINS, 56 ARUNDEL WAY, NEWQUAY, CORNWALL TR7 3AG, 01637 876330

AANBIEDINGE TOT 30 JULIE. RANGERS v Sparta Rotherham (1959-60 European Cup Quarter Final replay) some aging, tc ENGLAND v Spain (June 1996) European Championship Quarter Final with match ticket 1976 European Cup Final BAYERN MUNICH v St Etienne 1980 Challenge Trophy Final DAGENHAM v Mossley ph 1981 Challenge Trophy Final BISHOP'S STORTFORD v Sutton Utd ph Konica League of Wales Cup Final BANGOR CITY v Agar Lido 1995 Umbro Trophy Semi-Final 1st Leg KIDERMINSTER v Hyde Utd Album 48 Legends of the Vetch Field Charles Buchan's Football Monthly (Sept 1955) SWANSEA v Hull (Mei 2003) Die wedstryd wat Swansea in die Football League 1977/78 SWANSEA v Newport gehou het - laaste ligawedstryd voor John Toshack se aankoms as bestuurder. BOEK: Swansea City, 1ste prentgeskiedenis wat 75ste bestaansjaar vier BOKS: Britse Weltergewig -titelprogram Colin Jenner (houer) teen Peter Neal, 'n glansryke verhaal van 82 bladsye van Mike Tyson -woorde en fantastiese foto's. Verhaal van Barry deur Ian Welch nog meer fantastiese foto's in 82 bladsye glansend. POP -PROGRAMME 1959 Cliff Richard and the Drifters, 1962 Little Richard Ondersteun deur Sam Cooke en Jet Harris, 1962 die Bobby Vee Show, 1962 Gene Vincent en Brenda Lee (The King and Queen of Rock) 1962 Bobby Vee ontmoet The Crickets twee rekeninge - Jess Conrad en Amerikaanse effekte. JAZZ 1962 die Dave Brubeck Quartet, 1956 Jazz News, Jazz Journal, 'n groter uitgawe ter herdenking van die besoek van Duke Ellington en sy orkes. MANDBAL Harlem Globetrotters Wembley besoek in 1959. RUGBY -UNIE 2007, Wallis se Australiese toergids, 2007 Wallis se spangids vir Wêreldbeker, 2008 Wallis se spangids vir Sesnasies - Warren Gatland begin sy bewind, 2004 Die rugbymaat - Alles wat u moet weet oor lande en kompetisies 1992 LLANELI v Australië, 1995 ENGELAND v Suid -Afrika, 1991 WALES v Engeland.

JOHN BURGUM, 8 SNOWDON DRIVE, FFORESTFACH, SWANSEA SA5 5BD, 01792 420772, [email protected]

AANBIEDINGE ASSEBLIEF TOT 30 JULIE. Port Vale v Lincoln City 09.10.1954. Port Vale Watford 08.03.1958. Port Vale Southend 03.10.1959. Port Vale Hull City 10.12.1960. Port Vale Lincoln City 17.03.1962. Port Vale Bristol City 11.05.1963. Port Vale Bournemouth 26.10.1963. Sheffield United Blackpool 16.10.1954. Sheffield United Portsmouth 05.11.1955. Sheffield United Fulham 21.03.1959. Sheffield United Huddersfield 06.09.1960. Rotherham Plymouth 16.09.1959. Sheffield United Portsmouth 19.02.1949. Bradford City Scunthorpe 08.02.1958. Bradford City Mansfield 01.09.1959. West Ham Lincoln 24.08.1957. Orient Doncaster 20.02.1954. Orient Huddersfield 22.12.1956. Luton Bury 05.12.1953. Luton Port Vale 23.04.1955. Luton West Brom 24.09.1955. Luton Blackpool 26.08.1959. Doncaster Fulham 31.01.1953. Gillingham Coventry 20.04.1957. Gillingham Watford 14.12.1957. Tottenham Aston Villa 07.04.1956. Tottenham Luton 22.09.56. Portsmouth Huddersfield 21.01.1950. Chelsea Grimsby 15.09.1937. Chelsea Notts Forest 19.11.1927. Aldershot Gillingham 19.03.1955 Aldershot Crystal Palace 20.04.1957. Aldershot QPR 23.04.1958. Birmingham Huddersfield 17.10.1936. Arsenal Aston Villa 29.03.1950. Arsenal Derby 28.10.1950. Arsenal Aston Villa 05.01.1952. Arsenal Preston 19.03.1953. Arsenal Tottenham 27.02.1954. Arsenal Portsmouth 16.10.1954. Arsenal Sunderland 04.02.1956. Arsenal Burnley 21.08.1956. Arsenal Portsmouth 16.11.1957. Arsenal Wolves 18.10.1958. Arsenal Notts Forest 01.09.1959. Arsenal Sheffield United 28.04.1962. Arsenal Preston 12.03.1949. Blackburn Notts Forest 05.03.1955. Blackburn Bristol City 24.03.1958. Blackburn Man United 02.03.1959. Blackburn Bury 03.09.1959. Blackburn Rotherham 12.12.1953.

PETER NEAL, 4 OXFORD COURT, CLEETHORPES DN35 8RD. 07702 118534.

PROGRAMME TE KOOP. Stuur 'n e-pos vir lyste van liga, nie-liga, finale en groot wedstryd of Skotse. Oop vir aanbiedinge vir almal. Portsmouth 2020-21 tuisprogramme £ 3,50 elk (plus posgeld). Spanblaaie ook 50 p elk.

Meer as 100 BLADSYE katalogus met vaste pryse en 100 aanbiedingslys wat 5 keer per jaar uitgereik word. Stuur £ 5 vir die jongste uitgawe of £ 20 vir 'n jaarlikse intekening (5 katalogusse). U kan natuurlik die webwerf dgtaylorprogrammes.co.uk besoek

D.G. TAYLOR, POSBUS 463, LYMINGTON, HAMPSHIRE SO41 1FX, 07949 256429.

ALLE KLUBS programlyste beskikbaar. Ook algemene programme 30p elk plus posgeld. Bestellings bo £ 10 posvry.

KEN LINES, 16 PLYMOUTH ROAD, STIRCHLEY, BIRMINGHAM B30 2PD, 07788 174162, [email protected]

GESOEK - Amateurvoetbalblaaie. Vol 1 no 2, Vol 3 nrs 4 & amp 5, Vol 4 no 2 en enigiets na 4.

GESOEK - WEALDSTONE HUISE EN AFWEGINGS alle seisoene. Stuur asseblief besonderhede van die beskikbare, tesame met pryse.

PAUL MATZ, TANNINGTON TERRAS 11, LONDEN N5 1LE, 07850 920899, [email protected]

AANBIEDINGE VOOR 31 JULIE. 28 x RUGBY UNION PROGRAMS .1952-1999 WORLD CUP, ENGLAND, VARSITY. 1964 ATLETIEK WEEKLIKE VOLLEDIGE 52 KWESSIES. JAGVOER 1959-60.

PROGRAMME TE KOOP teen 'n vaste prys van £ 2, posgeld ingesluit (tensy vermeld). BOLTON v Wolves 21.10.61. DONCASTER ROVERS v Huddersfield 1.1.07 (1ste wedstryd op nuwe terrein) £ 3. BLACKPOOL v Wolves 15.2.50 (FAC 5R). CARDIFF CITY v Grasshoppers 5.10.60. CHELSEA v Burnley 15.12.56. CHESTER v Shrewsbury 19.8.70 (L/C 1). CRYSTAL PALACE v West Ham 29.7.68 (FR). EAST FIFE v Sheffield United 18.7.99 (A Doug Testimonial) teen Aarhus 8.3.72 (FR). ENGELAND v Skotland 4.6.77. EXETER CITY v Walsall 5.10.66 (L/C 3) v Chester 18.9.70. HALESOWEN TOWN v Wolves 4.10.01 (FC). HIBERNIAN v Aberdeen 22.4.17 (S/C S/F). MILWALL v Bradford P.A. 11.5.63. NEWPORT COUNTY v Chester 19.8.72. NOTTINGHAM FOREST v Valencia 28.9.65 (Eeufees). PORTSMOUTH v Wimbledon 5.12.89 (Zenith). SHEFFIELD WEDNESDAY v Wolves/Burnley 28/30/4/62. SOUTHPORT v Hartlepools 21.9.63 v Scunthorpe 8.4.75. SUNDERLAND v Moscow Dynamo 14.11.55 (FR) v Walsall 4.10.61 (L/C1). WOLVES v Cardiff City 23.9.61 v West Brom 28.3.62.

KEITH HOUGH, 69 BROAD LANE NORTH, WEDNESFIELD, WEST MIDLANDS WV12 5UB, 01922 477595.

VASTE PRYS all League Cup £ 1 each 77/78 BURNLEY v Norwich, 83/84 Carlisle, ROTHERHAM v Southampton 84/85 HULL CITY v Southampton 85/86 LIVERPOOL v Southampton, EVERTON v Bournemouth, LEEDS v Aston V 86/87 SWINDON v Southampton 87 /88 ARSENAL v Bournemouth 88/89 Lincoln SCARBOROUGH v Southampton SCARBOROUGH v Portsmouth 89/90 Oldham York SWINDON v Southampton 90/91 ROCHDALE v Southampton 91/92 SHEFFIELD UNITED v Nottingham Forest 91/92 CHELSEA v Tranmere 92/93 GILLING PORTSMOUTH v Ipswich Town 93/94 Shrewsbury ARSENAL v Southampton 93/94 SUNDERLAND v Chester 93/94 PORTSMOUTH v Swindon Peterborough 94/95 HUDDERSFIELD v Southampton 94/95 Portsmouth Cambridge United Derby C 95/96 CARDIFF v Southampton 9596 PORTSMOUTH 97 Lincoln C Oxford United Peterborough Stockport County 96/97 PORTSMOUTH v Leyton Orient 97/98 BARNSLEY v Brentford 98/99 FULHAM v Southampton 99/2000 Aston Villa MAN CITY v Southampton 99/2000 PORTSMOUTH v Blackburn.

RICHARD HISLAM, 28 CEDAR AVENUE, CHRISTCHURCH, DORSET BH23 2PR, 01202 484249.

AANBIEDINGE teen die einde van die maand. 100 kentekens van die Celtic Supporters Club. Min aanbod £ 150.

PHIL MOORE, 31 WILCOT CLOSE, BISLEY, SURREY GU24 9DE, 01483 872713, [email protected]

DERBY COUNTY MEMORIES dek die geskiedenis van die Rams deur versamelbare voorwerpe soos voetbalprogramme, kaartjies en boeke. Ons is nou aanlyn by www.derbycountymemories.co.uk en @DCFCMemories op Twitter. Afskrifte van die tydskrif wat van Junie 2013 tot Junie 2018 verskyn het, kan direk of op eBay gekoop word.

SKOTSE VOETBALGESKIEDENIS tydskrifuitgawe 158, die derde van 2021, bevat in sy 32 volkleurbladsye: 'n Geskiedenis van die 'S' (Schoolboy) -vorm, insluitend 'n lys van ligaklubs se eerste ondertekeninge op die vorm Cartvale FC - 'n kort geskiedenis deur John Weir Pre-Formation Meetings of East Fife deur Jim Stewart Bobby Walker's Grave deur John Weir (Hearts & Scotland) Queen's Park-Champions of the World 1876 deur Forrest Robertson The Auld Brothers-Stevenston's Finest deur Gordon McCreath Eddie Falloon (Aberdeen & Clyde) deur Peter Myers Eyemouth United bedank Ron Hunter - Herinneringe aan 'n jong speler in die vroeë 1950's (Glencraig Colliery, Raith Rovers, Thornton Hibs) Island Teams deur Jim Stewart. Sterfkennisse van Alastair Alexander (BBC Sport) Jack Bolton (Raith Rovers, Ipswich Town, Morton, Dumbarton, Sauchie Walter Borthwick (Morton, East Fife, St Mirren, Arbroath, Hearts) Tom Brown (Kilmarnock, Queen of the South, Newton Stewart) Justin Crowe (Partick Thistle, Glenafton Athletic, Hong Kong Rangers) Johnny Glover (Kilsyth Rangers, Dumbarton) Stuart Gordon (Kilsyth Rangers, Dunfermline Athletic, Petershill) Stevie Graham (Forfar Athletic, Brechin City, Cowdenbeath, Carnoustie Panmure) Alex Kiddie (A , Falkirk, Arbroath, Brechin City, Montrose, Forfar Athletic) Peter Lorimer (Leeds United, York City en Skotland) Ronnie McCall (Irvine Vics, Ayr United, Stranraer) Archie Page (Thornton Hibs, Montrose, Glenrothes) Ian St John (Motherwell , Liverpool, Coventry City, Tranmere Rovers, Portsmouth en Skotland) Jimmy Stevenson (Hibs, Southend United, Brentwood Town, Chelmsford City, Margate, Dover Willie Whigham (Falkirk, Middlesbrough, Dumbarton, Darlington). Hierdie uitgawe, en al agteruitgawe, beskikbaar vir £ 2 plus 80p posgeld in die Verenigde Koninkryk. E -pos vir meer inligting oor hoe om aanlyn te betaal.

JOHN LITSTER, LOWTHER ROAD 38, NORWICH, NR4 6QW, [email protected]

GESOEK Dundee United Home Programs Season 1994-95 sept v Motherwell dec v Rangers Season 1998-99 jan v Dunfermline mar v Ayr apr v Motherwell may v Celtic

OOS -GRINSTEAD TOWN FC PROGRAMME. Ek is bevrees dat ons digitaal geword het vir die seisoen 2020/21. Maar ek het die afgelope paar seisoene nog steeds behoorlike programme. 50p elk (plus posgeld).

LESTER MEDCALF, 30 MALLARD PLACE, OOS GRINSTEAD RH19 4TF, [email protected]

PETE SE PRENTPALAS - Unieke webwerf wat spesialiseer in foto's van sokkerpers, poskaarte en niks anders nie. Probeer dit asseblief - u sal nie 'n ander een vind nie! Gereelde opdaterings met meer as 8 000 oorspronklike beelde, reguit verkoop, die meeste klubs, portrette, wedstrydaksies, spangroepe, historiese en meer moderne. Altyd geïnteresseerd in die aankoop van nuwe voorraad - versamelings of items. Kontak my gerus of kyk na my Facebook -skakel vir nuus. NEEM ASSEBLIEF KENNIS: Ek plaas solank net een keer per week dankie vir u begrip en wens almal sterkte toe.

PETER HURN, 38 IBERIAN AVENUE, WALLINGTON, SURREY SM6 8JB, 07726 947666, [email protected] www.petespicturepalace.co.ukTwitter @PetesPicPalace

WES HAM VERENIGD HUISE EN AFWEGINGS - 1940's tot op hede, WEST HAM VERENIGDE RESERVES en JEUGDE Huise - 1960's tot op hede. ARSENAL -huise - tot dusver 1960's. CHELSEA Homes - 1970's en 1980's, baie ander Engelse liga- en bekerwedstryde en 1970's A & ampBC handelskaarte. Ook krieketboeke, wyses en telkaarte. Stuur net die eerste klas seël vir die katalogus.

AFL, 9 MARTINSFIELD CLOSE, CHIGWELL, ESSEX IG7 6AT.

DERBY COUNTY PROGRAMME GESOEK. Huise: 1982/83 Sunderland Fr (s/s). 1957/58 Reds v Blankes (17/8/57), 1956/57 Blankes v Blues (11/8/56). 1955/56 Blankes v Blues (12/8/55). 1954/55 Blues v Blankes. 1953/54 Whites v Blues, Burton (basvaas). 1952/53 Notts County Fr 16/3 (Mills pirate), Blues v Whites. 1951/52 Blankes v Blues. 1950/51 Blankes v Blues. 1946/47 Arsenal (25/1 pos). Weg: 1968/69 Carlisle (pos 8/2/69). 1950/51 Stoke. 1945/46 Newport.

STEVE KITSON, 11 SILVERDALE DRIVE, GUISELEY, LEEDS LS20 8BE, 07811 798360, [email protected]

SKOTLAND POSKAARTE [INSLUITEND NUWE REEKS 3] TE KOOP. Drie stelle van vyf poskaarte, ontwerp deur die 'Scotland Epistles' fanzine -span, vier groot oomblikke in die internasionale voetbalgeskiedenis van Skotland. Stel 1 [insluitend Law en Gemmill] en stel 2 [insluitend Dalglish en McCoist] £ 4,00 elk. Stel 3 [insluitend Andy Robertson, John McGinn en David Marshall] £ 5,00. Al drie stelle vir £ 12,00 en alle pryse sluit posgeld in. Beskikbaar op eBay [Scotland Epistles Postcards] of deur te kontak David Stuart by [email protected]

SOCCER GESKIEDENISBLAD - SOCCER GESKIEDENIS OOR DIE 90 MINUTE. Nou beskikbaar in druk of as digitale aflaai. Noodsaaklike leesstof oor die geskiedenis van sokker. Laaste drukuitgawe £ 5,00.

SOCCER GESKIEDENIS, SAXON STREET 26, LINCOLN LN1 3HN, [email protected] www.soccer-history.co.uk

GRONDTASTIES - die tydskrif Football Grounds. Kwartaalliks 'n kleurblad van 80 bladsye wat toegewy is aan voetbalveld op alle vlakke, insluitend League, Non-League, Welsh, Scottish en International. Enkele uitgawes is £ 7,50 (VK), £ 10,00 (Europa) en £ 12,00 (RoW) posgeld ingesluit. Inskrywings beskikbaar. Tjeks betaalbaar aan Groundtastic.

GROUNDTASTIC, 21 TIPTREE GROVE, WICKFORD, ESSEX SS12 9AL. www.groundtastic.co.uk

MANCHESTER VERENIGDE MEMORABILIA soek deur 'n ware versamelaar wat hoë pryse sal betaal vir alles wat benodig word. Programme, spyskaarte, koerante, handelskaarte, handtekeninge, kaartjies, kentekens, veral voor 1970. Ook alles wat 'n bietjie eienaardig of afslag is. Verseker te alle tye streng vertroue.

GESOEK 1970/71 OOS -VYF WEG v Albion Rovers, Forfar Athletic, Alloa Athletic, Dumbarton, Montrose, Brechin City, Raith Rovers, Arbroath, Clydebank, Stranraer en Berwick Rangers. Kontant betaal of kan ruil aanbied.

ANDREW WILKIE, HOOFSTRAAT 34, KINGSKETTLE, CUPAR, FIFE KY15 7PN

GESOEK Carlisle United v Chester 1953/54, sal £ 600 betaal. Kontak asseblief [email protected]

GOEIE KEURING VAN CROYDON huise en altyd beskikbaar 1994 tot hede - e -pos om navraag te doen oor die beskikbaarheid en toestand. Plus tradisionele geëmailleerde kentekens £ 3,50 (60ste bestaansjaar), £ 2,50 stoknippel en £ 3 ander x 4.

WORKSOP DORP TIGERSHOP. Gratis programkatalogus van 80 bladsye beskikbaar, tesame met kenteken- en kaartjelyste.

PROGRAMME TE KOOP. Stuur 'n e-pos vir lyste van liga, nie-liga, finale en groot wedstryd of Skotse. Oop vir aanbiedinge vir almal. Portsmouth 2020-21 tuisprogramme £ 3,50 elk (plus posgeld). Spanblaaie ook 50 p elk.

GESOEK Sondag skop 1994-2000 vrouesokkertydskrifte behalwe 8, 9, 10 wat die era van CROYDON WOMEN’S FC’s bestaan ​​en programme om leemtes in die argiewe te dek.

WANTED - COLLIERY & amp MINERS WELFARE - Huisprogramme voor 1980 Van Cresswell Colliery, Ollerton Colliery, Bentinck Colliery, Bestwood Colliery, South Normanton Miners Welfare, Linby Colliery, Moorgreen Colliery, Upton Colliery, Cinderhill Colliery, Langwith Miners Welfare, Bolsover Colliery, Teversal Colliery, Parkhouse Colliery, Miners Welfare, Codnor Miners Welfare, enige ander wat oorweeg word.

PAUL WILKINSON, 15 VICTORY CLOSE, KIRKBY IN ASHFIELD, NOTTINGHAMSHIRE NG17 7GB, 01623 755903, [email protected]

TOTTENHAM (SPURS) HUISE TE KOOP. 1955-56 SUNDERLAND (CR) £ 4 1956-57 LEEDS (SC) £ 5 1957-58 BIRMINGHAM RESERVES (CR, NICKS, TEARS, HALFTIMES) £ 7 1960-61 ASTON VILLA (CR, GESKREWE BINNE) £ 8, BIRMINGHAM ( V CR, TC) £ 10 BLACKBURN (CR, TC) £ 10 BLACKPOOL (CR) £ 10, EVERTON (CR) £ 8 FULHAM (CR, NICKS, TEARS) £ 10 LEICESTER (CR, NICKS ETC, HT), £ 8 MAN U (CR) £ 10 WEST HAM (CR, NICKS ETC |) £ 8 WOLVES (CR) £ 8 1963-64 PLYMOUTH RESERVES (CR, NICKS) £ 2 1964-65 PORTSMOUTH RESERVES (CR, TEARS) £ 1.75 1967- 68 PETERBORO RESERVES (CR, NICKS, SELLOTAPED, TC) £ 2,50 2020-21 NUUT/SEALED) ASTON VILLA, SOUTHAMPTON £ 3,50 elk 1960-61 ENGLAND v WEST GERMANY UNDER-23 (TC) £ 1,75 WEG 1960-61 ASTON VILLA (FAC) (CR) £ 7 SHEFF WED (CR, SMALL ST) £ 5 1964-65 STOKE (SC) £4 1969-70 STOKE (SC) £ 1.75 1971-72 STOKE £ 1.75 1973-74 LEICESTER v LIVERPOOL (FAC SF REPLAY) VILLA PARK £ 2.50 1978-79 LIVERPOOL V WOLVES (DEC POST) £ 2.50. P+P GRATIS.


Kyk die video: West Ham Fan at The London Stadium for the first competitive match. HISTORY MADE. ASHLEY CROFT